12 tysięcy złotych dla naszej biblioteki!

10 marca 2018

Mamy to! Nasz wniosek o dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa został rozpatrzony pozytywnie, co oznacza, że wkrótce księgozbiór biblioteki szkolnej znacząco powiększy się o nowości wydawnicze i lektury. Będą pieniądze, będą nowości. Chcemy, aby nasi uczniowie i ich rodzice także mieli udział w wyborze tytułów, które zostaną zakupione, dlatego w bibliotece szkolnej czeka na Was „Pudełko życzeń”, do którego można wrzucać swoje typy. Można też publikować pod tym postem komentarze z propozycjami. Liczymy na Was.
.„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, mającym na celu poprawę stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych. Program składa się z 3 priorytetów, które realizuje MKiDN za pośrednictwem Biblioteki Narodowej i Instytutu Książki oraz MEN. Biblioteki szkolne dotyczy priorytet 3, czyli „Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych”.