17 października obchodzimy pierwszą rocznicę podpisania umowy partnerskiej z ZŠ Hlučín – Rovniny

17 października 2020
Umowę podpisali w Hlučinie w obecności nauczycieli obydwu szkół dyrektorzy Miroslav Vsetećka i Piotr Lechowicz.
W ramach współpracy w roku ubiegłym grupa 20 naszych uczniów gościła w Hlučinie u rodzin czeskich uczniów, a 20 osobowa grupa czeskich uczniów w Namysłowie. Uczniowie poznawali swoje szkoły, miasta, kulturę i zwyczaje swoich krajów i regionów, była wspólna zabawa i nauka.

Efektem wymiany są liczne zawiązane przyjaźnie i kontakty między uczniami trwające do dzisiaj. Nauczyciele mieli okazję poznać szkoły partnerskie i wymienić się swoimi doświadczeniami. Planowana wymiana na ten rok szkolny ze względów epidemicznych została przełożona na rok następny, a uczniowie wspólnie z nauczycielami realizować będą wspólne projekty w formie zdalnej.
Na kolejne lata życzymy sobie i naszym Przyjaciołom z Hlučina dalszych udanych lat współpracy i szybkiego powrotu do „normalności”.