22. Szkolny Festiwal Piosenki

13 marca 2016

12 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie odbył się 22. Szkolny Festiwal Piosenki. W tegorocznej edycji festiwalu wzięło udział 82 wykonawców (51 solistów i 14 zespołów, w których śpiewało 31 młodych artystów).

Wszyscy występujący otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców SP4. W jury oceniającym występy zasiedli: Róża Gerlach, Marcin Mysiorek i Krzysztof Odoj. Na licznie zgromadzoną publiczność festiwalową, oprócz wysłuchania piosenek konkursowych czekało wiele atrakcji: wspólna nauka piosenki festiwalowej pt. „Dłonie”, którą zaprezentował zespół wokalny GAMA, występ zespołu wokalnego Fermata z Gimnazjum nr 2 w Namysłowie oraz występ absolwentki naszej szkoły – Katarzyny Fiały. Dla rozładowania napięcia, stresu, który towarzyszył młodym piosenkarzom – organizatorzy serwowali pląsy i zabawy muzyczne. Głównym organizatorem festiwalu od początku jego istnienia jest Kazimierz Fiała (nauczyciel muzyki w SP4), którego w organizacji imprezy od wielu lat wspierają: Tomasz Śniadecki (oprawa graficzna), Eugeniusz Miś (akustyk), Joanna Skorupska i Mirosław Adamek (dekoracje).
Wyniki festiwalu:
KL. I – zgodnie z regulaminem festiwalu wykonawcom z najmłodszych klas nie przyznaje się miejsc. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i jednakowe nagrody rzeczowe.
KL. II
kat. soliści:
I m. – Kowalik Amelka kl. IIa (Piosenka drewnianych lalek)
II m. – Wolf Amelka kl. IId (Laleczka z saskiej porcelany)
kat. zespoły:
III m. – Zespół Kamień kl. IIb (Bursakowska Oliwia, Franaszek Anna, Sowińska Klaudia) – (Kamień z wielkim napisem love)
KL. III
kat. soliści:
I m. – Baraz Melissa kl. IIIc (Mucha w mucholocie)
II m. – Kowalczyk Amelia kl. IIIb (Roześmiana piosenka)
II m. – Antosik Mateusz kl. IIIb (Stokrotka)
III m. – Cichecki Mateusz kl. IIIc (Piosenka naszych druhen)