25 Jubileuszowy festiwal w namysłowskiej „Czwórce”.

13 marca 2019

9 marca już po raz 25 na scenie namysłowskiej „Czwórki” odbył się Szkolny Festiwal Piosenki. Początki festiwalu to rok 1994. Jego pomysłodawcą i przez cały ten czas organizatorem jest pan Kazimierz Fiała, nauczyciel muzyki w szkole oraz wspomagający go nauczyciele Eugeniusz Miś, Tomasz Śniadecki i Joanna Skorupska. W festiwalu udział biorą wszyscy chętni uczniowie od klasy pierwszej do ósmej. Wykonawcy przygotowując się do występów odbywają próby mikrofonowe, ćwiczą ruch sceniczny, dobierają stroje i inne elementy wzbogacające występ. Od samego początku do dnia dzisiejszego festiwal zaskakuje ogromną liczbą uczestników. W tegorocznym jubileuszowym festiwalu przy pełnej widowni wystąpiło 87 wykonawców, a w całej historii festiwali na jego scenie wystąpiło ich już ponad dwa tysiące. Jury festiwalu to znani i doświadczeni nauczyciele muzyki, opiekunowie zespołów muzycznych pani Róża Gerlach, pan Marcin Mysiorek i pan Krzysztof Odoj. Gościem 25 festiwalu była m.in. wiceburmistrz Namysłowa pani Ewelina Moniuszko- Czuczwara, która jest absolwentką szkoły, a w latach szkolnych była wokalistką zespołu GAMA i uczestniczką szkolnego festiwalu.
Na scenie festiwalu obok wykonawców jak co roku nie zabrakło występów gości, były to zespoły LOCANTO z I LO Namysłów, FERMATA ze Szkoły Podstawowej Nr 2, ACOLADA ze Szkoły Podstawowej Nr 3 oraz Katarzyna Fiała laureatka szkolnych festiwali oraz wielu innych przeglądów muzycznych. Nie zabrakło jak zawsze szkolnej gwiazdy czyli zespołu GAMA prowadzonego przez pana Kazimierza Fiałę, który wykonał piosenkę przewodnią festiwalu „ Zabierz się razem z nami” towarzysząca publiczności i wykonawcom przez cały festiwal. Na scenie wystąpił również szkolny zespół taneczny „Czwóreczki” prowadzony przez panie Alinę Mikuśkiewicz i Adrianę Włodarczyk.
Wielką niespodziankę na tegorocznym jubileuszowym festiwalu sprawili nauczyciele szkoły, którzy przygotowali w tajemnicy jubilatowi , zaśpiewaną przez 30 osobowy chór piosenkę Ryszarda Rynkowskiego „ Śpiewająco”. Były łzy, wzruszenie, pan Kazimierz Fiała otrzymał od dyrektora szkoły pamiątkową statuetkę „ Kazimierza” za całokształt działalności artystycznej, od pani burmistrz talon na zakup sprzętu muzycznego dla GAMY a od publiczności owacyjne brawa i tradycyjne odśpiewane „Sto lat…”.
Młodzi artyści dostarczyli nam wiele wspaniałych wrażeń, wykonując przeboje muzyki rozrywkowej i dziecięcej . Były fajerwerki i była trema, owacje, było to wszystko co wiąże się z występami na scenie. Ale przede wszystkim była doskonała zabawa.
Festiwal zakończył się w późnych godzinach popołudniowych wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców szkoły.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe panu Burmistrzowi Namysłowa Bartłomiejowi Stawiarskiemu, pani wiceburmistrz Ewelinie Moniuszko- Czuczwara, Radzie Rodziców za zasponsorowanie wszystkich nagród oraz panu Maciejowi Czajkowskiemu Dworek Różany-Hotel & Restaurant.