99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

11 listopada 2017

10 listopada 2017 r. w świetlicy naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia poświęcona 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W montażu słowno-muzycznym zaprezentowali się uczniowie klas szóstych i siódmych, prezentując rys historyczny drogi do wolności. Oprawę muzyczną zapewnił zespół wokalny GAMA (SP4 & NOK ), który wykonał 4 piosenki (Warszawianka, Marsz Pierwszej Brygady, Pierwsza Kadrowa, Szara piechota). Cała podniosła uroczystość zakończyła się wspólnym zaśpiewaniem jednej z wielu pieśni legionowych -„Przybyli ułani”. Program artystyczny został przygotowany przez panią Annę Maciejewską we współpracy panami: Eugeniuszem Misiem i Kazimierzem Fiałą. Dekoracje przygotowały panie ze świetlicy szkolnej: Panie Ewa Zysiak, Joanna Sokołowska i Barbara Grudzińska – dziękujemy. Szczególne podziękowania kieruję do Pań Basi Grudzińskiej i Pauliny Bober, które wykonały dla dzieciaków z GAMY w tempie expressowym piękne kotyliony-dziękuję…:) Wielkie ukłony należą się przede wszystkim młodym artystom i wspaniałej „czwórkowej” publiczności.

KF