Akademia Bystrzaka – VIb

8 stycznia 2017

Zajęcia w ramach programu AKADEMIA BYSTRZAKA idą pełną parą. Uczniowie klasy VI b spędzili kolejne czterogodzinne spotkania na dobrej zabawie. Na sali gimnastycznej tworzyli figury z własnego ciała w kształcie samolotu, drzewa i mostu. Innym razem dzieci wykonały wspólnie rysunki, którymi później ozdobiły korytarz szkolny. Jednak najwięcej emocji i zaangażowania dzieci okazały przy zabawie mającej na celu odnalezienie kubeczków z zasłoniętymi oczami, następnie zadaniem uczestnika zabawy było „ubranie” nóg krzesełka w kubki, a później należało zająć miejsce na krzesełku . Zabawy rozwijały wyobraźnię uczniów, zdolności manualne, spostrzegawczość oraz współpracę w grupie i uczyły tolerancji względem drugiego człowieka. Dzieci rozwijały także swoje umiejętności przy rozwiązywaniu zagadek logicznych, ćwiczyły pamięć, tworząc śmieszne historyjki, wykorzystując poznane piktogramy, układały zwierzęta, korzystając z tangramu itp. W czasie tych spotkań uczniowie poznali wszystkie kraje Europy. Odnajdywali ich położenie na mapie, poznawali ciekawostki dotyczące tych państw. Nie obyło się bez ciekawych eksperymentów z dziedziny chemii i fizyki. Czas nie dłużył się nikomu, a nawet wręcz przeciwnie, nie wiemy, kiedy spotkania dobiegały końca. Udało nam się zrobić kilka zdjęć i chcieliśmy się nimi podzielić. Niestety nie ma ich zbyt wiele, bo w czasie zabaw i prac byliśmy tak zaabsorbowani, iż zapominaliśmy o aparacie fotograficznym, który leżał na stole.

Patrycja Wertepna