Akcja „Znicz” w naszej szkole

30 października 2019

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Znicz” prowadzonej przez Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej w Namysłowie. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką nauczycieli Małgorzaty Putowskiej i Piotra Słabosza oraz Prezesa Stowarzyszenia SPAK w Namysłowie Pana Włodzimierza Putowskiego zapalili znicze, jako symbol naszej pamięci na grobach kombatantów. Uczniowie wysłuchali krótkiej lekcji historii o członkach Armii Krajowej, Żołnierzach Września 1939 r., bohaterach Sybiru, Żołnierzach III Korpusu gen. Andersa, Żołnierzach Niezłomnych, Legionistach Piłsudskiego, Halerczykach i wszystkich bohaterach walk o niepodległość naszej ojczyzny. Również zapaliliśmy znicz na grobie nieznanego żołnierza, wspominając poległych walczących o naszą niepodległość.