Podsumowanie projektu „Reymonta Czyta Dzieciom” i rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Biblioteka? To lubię!”

10 grudnia 2017

Dobiegły końca prace rewitalizujące szkolną bibliotekę w związku ze zwycięstwem w Budżecie Obywatelskim Namysłowa projektu osiedla nr 5 „Reymonta Czyta Dzieciom”. Z pieniędzy przyznanych zwycięskiemu projektowi zakupiliśmy 798 książek, w tym komplety lektur dla klas I-VII oraz nowości wydawnicze z dziedziny literatury dla dzieci i młodzieży. Na ten cel wydano 12 000 zł.

 1,006 total views

„REYMONTA CZYTA DZIECIOM” – GŁOSOWANIE W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO NAMYSŁOWA

24 kwietnia 2017

Jest duża szansa na doposażenie i modernizację naszej szkolnej biblioteki. Dzieciaki na zdjęciu chcą wypożyczać książki, a gdy uda nam się zwyciężyć w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego Namysłowa, nasza szkolna biblioteka uzyska nowe oblicze. Będzie kolorowo, nowocześnie i praktycznie. Zostaną wymienione wszystkie stare lektury na całkiem nowe i pachnące. Dokupimy też sporo nowości, które chcą wypożyczać nasze dzieci. Wystarczy zagłosować na stronie http://www.glosowanie.namyslow.eu/3719/glosowanie-w-ramach-budzetu-obywatelskiego-namyslowa.html
Liczymy na Was!

 804 total views

Rozwiązanie konkursu bibliotecznego „Jaka to książka?”

24 listopada 2016

W październiku, w związku ze Świętem Bibliotek Szkolnych, w naszej szkolnej bibliotece trwał konkurs „Jaka to książka?”. Należało z zamieszczonych na tablicy fragmentów odgadnąć, z jakiej pochodzą książki i napisać poprawnie tytuły.
Zainteresowanie konkursem było duże, wzięło w nim udział 56 osób i wszystko zapowiadało dogrywkę – wiele osób było niemalże pewnych, że odpowiedziało właściwie! Jednak po sprawdzeniu wszystkich odpowiedzi wyłonił się jeden zwycięzca: Hania Wszołek z klasy IVB.
Serdeczne gratulacje dla zwyciężczyni!

 683 total views

Książka to dopiero początek…

6 października 2016

Tak głosi hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, który jak co roku odbywa się w październiku. W związku z tym w szkolnej bibliotece czeka na czytelników (i nie tylko) kilka niespodzianek. Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie „Jaka to książka?” a także do obejrzenia wystawy ulubionych książek z dzieciństwa naszych nauczycieli. Zachęcam też do przyłączenia się do tworzenia „Wielkiej księgi cytatów”. Należy wydrukować lub skserować ciekawy fragment książki i przynieść go do biblioteki. Wkleimy go do „Wielkiej księgi cytatów” z podpisem.
W październiku rusza akcja Bookcrosingu, czyli uwalniania książek „uwięzionych w domach”. Idea jest taka, aby podzielić z innymi osobami przeczytanymi już książkami, a w zamian przygarnąć coś nowego.

 1,471 total views

Konkurs pięknego czytania

15 marca 2016

Dnia 15.03.2015 roku w bibliotece szkolnej odbył się konkurs pięknego czytania. Swoje możliwości mogli zaprezentować uczniowie z klas I-III. Uczestnicy, wybrani w drodze klasowych eliminacji, przedstawili fragment ulubionej książki w dowolnej interpretacji.

 1,096 total views