Lekcja biblioteczna

8 lutego 2024

8 lutego uczniowie klasy Ic wyruszyli w podróż do zaczarowanego świata czyli do szkolnej biblioteki. Dzięki pani Monice Kozub zapoznali się z pracą bibliotekarza, biblioteką, wzięli udział w quizie, a w nagrodę za obietnicę bycia prawdziwym czytelnikiem otrzymali książkę i zakładkę. Mamy nadzieję, że książki staną się Ich najlepszymi przyjaciółmi i często będą odwiedzali panią Monikę w szkolnej bibliotece

„Przerwa na czytanie”

28 października 2022

Nasza szkoła wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”. „Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła” – uczniowie, którzy uczestniczyli w Przerwie na czytanie zapewne zgadzają się ze słowami W. Szymborskiej.

Podsumowanie projektu „Reymonta Czyta Dzieciom” i rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Biblioteka? To lubię!”

10 grudnia 2017

Dobiegły końca prace rewitalizujące szkolną bibliotekę w związku ze zwycięstwem w Budżecie Obywatelskim Namysłowa projektu osiedla nr 5 „Reymonta Czyta Dzieciom”. Z pieniędzy przyznanych zwycięskiemu projektowi zakupiliśmy 798 książek, w tym komplety lektur dla klas I-VII oraz nowości wydawnicze z dziedziny literatury dla dzieci i młodzieży. Na ten cel wydano 12 000 zł.

„REYMONTA CZYTA DZIECIOM” – GŁOSOWANIE W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO NAMYSŁOWA

24 kwietnia 2017

Jest duża szansa na doposażenie i modernizację naszej szkolnej biblioteki. Dzieciaki na zdjęciu chcą wypożyczać książki, a gdy uda nam się zwyciężyć w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego Namysłowa, nasza szkolna biblioteka uzyska nowe oblicze. Będzie kolorowo, nowocześnie i praktycznie. Zostaną wymienione wszystkie stare lektury na całkiem nowe i pachnące. Dokupimy też sporo nowości, które chcą wypożyczać nasze dzieci. Wystarczy zagłosować na stronie http://www.glosowanie.namyslow.eu/3719/glosowanie-w-ramach-budzetu-obywatelskiego-namyslowa.html
Liczymy na Was!

Rozwiązanie konkursu bibliotecznego „Jaka to książka?”

24 listopada 2016

W październiku, w związku ze Świętem Bibliotek Szkolnych, w naszej szkolnej bibliotece trwał konkurs „Jaka to książka?”. Należało z zamieszczonych na tablicy fragmentów odgadnąć, z jakiej pochodzą książki i napisać poprawnie tytuły.
Zainteresowanie konkursem było duże, wzięło w nim udział 56 osób i wszystko zapowiadało dogrywkę – wiele osób było niemalże pewnych, że odpowiedziało właściwie! Jednak po sprawdzeniu wszystkich odpowiedzi wyłonił się jeden zwycięzca: Hania Wszołek z klasy IVB.
Serdeczne gratulacje dla zwyciężczyni!

Książka to dopiero początek…

6 października 2016

Tak głosi hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, który jak co roku odbywa się w październiku. W związku z tym w szkolnej bibliotece czeka na czytelników (i nie tylko) kilka niespodzianek. Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie „Jaka to książka?” a także do obejrzenia wystawy ulubionych książek z dzieciństwa naszych nauczycieli. Zachęcam też do przyłączenia się do tworzenia „Wielkiej księgi cytatów”. Należy wydrukować lub skserować ciekawy fragment książki i przynieść go do biblioteki. Wkleimy go do „Wielkiej księgi cytatów” z podpisem.
W październiku rusza akcja Bookcrosingu, czyli uwalniania książek „uwięzionych w domach”. Idea jest taka, aby podzielić z innymi osobami przeczytanymi już książkami, a w zamian przygarnąć coś nowego.