Biskupia Kopa zdobyta!

12 maja 2019

W dniach 06-07.05 uczniowie klasy V d, V e, V c wraz z opiekunami: Anną Toch-Pasiar, Martą Konieczną, Bogdanem Bobą oraz Sebastianem Koniecznym, wyruszyli rankiem w stronę Jarnołtówka. Na miejscu czekała już na nich sympatyczna pani przewodnik, która poprowadziła uczniów górskim szlakiem w stronę szczytu. Biskupia Kopa to najwyższy szczyt Gór Opawskich, leżących w Sudetach Wschodnich. Nie powala wysokością, bo liczy 890 m n.p.m., ale dla naszych piątoklasistów w zupełności wystarczył. Po drodze pani przewodnik ciekawie opowiadała o historii regionu, dlaczego szczyt Srebrna Góra już nie jest taki srebrny czy co to są łupki fyllitowe. Ponadto uczestnicy wycieczki mogli również posmakować czosnku niedźwiedziego. W drodze uczniowie odpoczywali w schronisku Pod Biskupią Kopą, gdzie mieli czas posilić się przed dalszą wędrówką. Następnie udali się w stronę wieży widokowej na Biskupiej Kopie. Widoki z niej są naprawdę piękne. Po zrobieniu masy zdjęć, nasi turyści udali się w drogę do Głuchołaz, gdzie znajdował się pensjonat Czerwony Kozioł, w którym uczniowie nocowali. Wieczorem, przy ognisku, piekli kiełbaski i tańczyli przy dźwiękach ulubionych piosenek. Wczesnym rankiem, po śniadaniu, piątoklasiści wyruszyli się w stronę miasta Moszna. Tutaj zwiedzali stadninę koni wyścigowych pełnej krwi angielskiej. Mogli zobaczyć klacze z nowonarodzonymi źrebiętami oraz pogłaskać niektóre z koni. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwał główny stajenny. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie wnętrz bajkowego zamku w Mosznej oraz krótki spacer po parku przy zamku. Po zakupieniu pamiątek na zamkowym podwórzu uczniowie udali się w drogę powrotną do Namysłowa. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili zadowoleni, choć zmęczeni do domów późnym popołudniem.