„CZWÓRKA” NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ NA OPOLSZCZYŹNIE W SPORCIE

5 grudnia 2017

29 listopada 2017 r w odległej Nysie na południu Opolszczyzny w auli Regionalnego Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych przy PWSZ odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych województwa opolskiego za rok szkolny 2016/2017. Nasza szkoła okazała się najlepszą w klasyfikacji szkół podstawowych w woj. opolskim, wygrywając z bardzo dużą przewagą punktową.
Przypomnijmy, że w zeszłym roku szkolnym (tradycyjnie już), nasi uczniowie wywalczyli kilkanaście medali na arenie woj. opolskiego. Do najważniejszych możemy zaliczyć: złoto dziewcząt i srebro chłopców w czwórboju lekkoatletycznym, złoto dziewcząt i srebro chłopców w sztafetowych biegach przełajowych, złoto zarówno dziewcząt jak i chłopców w sztafetach 4x100m, brązowy medal dziewcząt w piłce nożnej, brązowy medal chłopców w grach i zabawach sportowych. Uczniowie SP4 stawali także na podium w zawodach indywidualnych. Warto tu wspomnieć o naszej multimedalistce, czyli Nadii Nowak, która zdobyła najwięcej medali, co przełożyło się na punkty w klasyfikacji dla naszej szkoły. Serdeczne podziękowania należą się naszym nauczycielom wychowania fizycznego, którzy co roku wkładają ogrom pracy w przygotowanie uczniów do zawodów sportowych.