Czwórka najlepsza w województwie

8 grudnia 2019

W dniu 29 listopada w Namysłowskim Ośrodku Kultury odbyło się „Podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół województwa opolskiego – rok szkolny 2018/ 2019”. Organizatorem uroczystości była Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie oraz Zarząd Wojewódzki Szkolnego Związku Sportowego Opolskie.
Uroczystość poprowadzili pani Dorota Habrych oraz dyrektor szkoły Piotr Lechowicz. Piękną prezentację multimedialną i oprawę muzyczną jak zawsze zapewnili panowie Tomasz Śniadecki i Eugeniusz Miś.
Na uroczystości zostały wręczone puchary, nagrody oraz wyróżnienia za najlepsze osiągnięcia sportowe szkół województwa opolskiego za rok szkolny 2018/2019. W kategorii szkół podstawowych sklasyfikowano 284 szkoły. Najlepsza szkołą w sporcie została nasza „Namysłowska 4”, która od lat należy do jednej z najbardziej utytułowanych szkół w sporcie w województwie opolskim. Od 15 lat zajmuje jedno z trzech pierwszych miejsc we współzawodnictwie sportowym, w tym 7 razy zajęła I miejsce. Uczniowie szkoły to medaliści mistrzostw województwa i Polski m.in. w sztafetowych biegach przełajowych, czwórboju LA, lekkiej atletyce, piłce nożnej i piłce siatkowej.
Wyróżnionym szkołom puchary oraz gratulacje składali zaproszeni goście m.in. Opolski Kurator Oświaty Michał Siek, Wicemarszałek Województwa Opolskiego Roman Kolek, Starosta Namysłowski Konrad Gęsiarz, Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski oraz Wiceburmistrz Ewelina Moniuszko-Czuczwara. W imieniu szkoły pamiątkowy puchar i nagrody odebrali nauczyciele wf: Janusz Czapla, Zygmunt Mikuskiewicz, Stefan Kostecki, Sebastian konieczny i reprezentacja uczniów sportowców.
Uroczystość była doskonalą okazją do zaprezentowania szerokiej publiczności naszych świeżo upieczonych Mistrzów Polski w sztafetowych biegach przełajowych. Burmistrzowie Namysłowa pan Bartłomiej Stawiarski i pani Ewelina Moniuszko- Czuczwara wręczyli mistrzom nagrody oraz sprzęt sportowy dla szkoły. Nagrody otrzymały również dziewczęta, które w mistrzostwach polski zdobyły 11 miejsce.
Dyrektor szkoły Piotr Lechowicz oraz przewodnicząca Rady Rodziców Monika Szczepańska podziękowali również wręczając pamiątkowe tabliczki sponsorom szkoły, którzy od wielu lat wspierają naszych sportowców. Podziękowania otrzymali panowie Władysław i Sławomir Dziedzic, prezes Janusz Nowak ZEC Namysłów, prezes Artur Masiowski spółka EKOWOD, pan Tomasz Kozan i Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski.
Uroczystość wszystkim zgromadzonym gościom uświetnili uczniowie, którzy przygotowali szczególnie na tę okazję programy artystyczne, wystąpił zespoły „Czwóreczki” i „Gama” oraz grupa taneczna uczniów klas VIII z pięknym walcem. Opiekunami młodych artystów są panie Alina Mikuśkiewicz, Adriana Włodarczyk, Iwona Szymków i Kazimierz Fiała.
Wszystkim gratulujemy i życzymy wielu sukcesów sportowych (i nie tylko) na przyszłość.