Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie

CZWÓRKA PIĄTA W POLSCE W 4-BOJU LA

14 czerwca 2017

Po zdobyciu drużynowego mistrzostwa województwa w 4- boju LA, lekkoatletki ze Szkoły Podstawowej Nr4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie wzięły udział w Finale Krajowym, który rozegrany został w dniach 08.- 10.06.2017 r. w Olecku na Mazurach. W finałach udział wzięło 16 mistrzów województwa z całej Polski. Po dwóch dniach ciężkich zmagań w czterech konkurencjach lekkoatletycznych / bieg na 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal i bieg na 600m/ drużyna Namysłowskiej czwórki w składzie : Nadia Nowak, Emilia Matłosz, Paulina Iwanowska, Oliwia Wywiórska, Dominika Romaniuk i Maja Mróz zdobyły bardzo wysokie V miejsce a Nadia Nowak indywidualnie zajęła 6 miejsce na 96 startujących w finałach zawodniczek. Nadia to tegoroczna multimedalistka, w kończącym się sezonie sportowym zdobyła 6 medali mistrzostw województwa: II m indywidualnie w przełajach, I m drużynowo w sztafetach przełajowych, Im w sztafecie 4×100 m, IIm w bieu na 80m ppł., Im drużynowo w 4-boju LA i III m w mini piłce nożnej. Opiekunem Nadii i całego zespołu dziewcząt jest pan Zygmunt Maluśkiewicz. Gratulujemy młodym lekkoatletkom z Czwórki wspaniałego sukcesu.