Dzień Babci i Dziadka 2016

„Pędzą wnuki ulicami
z ogromnymi laurkami.
Te laurki pełne kwiatków
są dla wszystkich babć i dziadków….”

Styczeń jest miesiącem zimowym pełnym chłodnych i mroźnych dni, jednak są w tym miesiącu dwa takie dni, kiedy każdemu z nas robi się ciepło na sercu. Oczywiście jest to Dzień Babci i Dziadka.

Uczniowie klasy I e również pamiętali o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie ze swoją panią Adą Włodarczyk przygotowali dla nich przedstawienie. Licznie przybyli goście zagościli w sali. Uczniowie pięknie zaprezentowali program artystyczny, a następnie wręczyli własnoręcznie wykonane prezenty. Dla swoich Kochanych Babć- laurki, a dla Dziadków- filiżanki z herbatą.

Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuki, które w ten sposób wyraziły swoja miłość i szacunek.

29.01.2016 r. klasa Ie wraz z wychowawcą panią Adą , panią Kasią Dziedzic ,Asią Sokołowską oraz panem dyrektorem Piotrem Lechowiczem pojechała do Domu Pomocy Społecznej ,,Promyk” w Kamiennej, aby pokazać swój program artystyczny podopiecznym tegoż ośrodka .Uczniowie umilili czas seniorom śpiewając piosenki, recytując wiersze oraz tańcząc i grając na instrumentach muzycznych. Na koniec dzieci rozeszły się po sali aby przytulić Babcie i Dziadków oraz wręczyć każdemu kolorowe serduszko. Seniorzy nie kryli łez wzruszeń i podziękowali małym artystom za występ i pamięć.

Adriana Włodarczyk