Dzień Dziecka w kręgielni namysłowskiego centrum ,,Zorza”

2 czerwca 2016

Dnia 1 czerwca uczniowie kl. IV b z wychowawcą – Stefanem Kosteckim i kl. IV c z wychowawczynią – Jolantą Ceglecką – Dzień Dziecka spędziły w kręgielni namysłowskiego centrum ,,Zorza”.

Większość uczniów była tam po raz pierwszy. Wiele emocji budziło już samo przygotowanie do gry. Składało się na nie utworzenie kilkuosobowych zespołów, które były przypisane do toru podczas całej gry oraz zmiana obuwia na bowlingowe. Wspólnie zajęliśmy wszystkie tory, z czego po trzy przypadały na każdą klasę. Gdy wszystkie przygotowane zespoły stanęły na swoich torach, czekała tam na nich niespodzianka. Instruktarzu gry w kręgle udzielał im sam Patryk Pabiniak! Jest to jeden z czołowych piłkarzy Namysłowskiego Startu. Nie wszyscy jednak wiedzą, że jego wielką pasją są kręgle i w tych kręglach jest bardzo dobry. Czołowy gracz w Namysłowie, grający regularnie w lidze wrocławskiej, legitymujący się wynikiem maksymalnym, czyli 300 punktów. Dla nie wtajemniczonych aby uzyskać tzw. maxa w kręglach w każdej kolejce trzeba zbić wszystkie kręgle!

W trakcie spotkania uczniowie zostali zapoznani ze specjalnym nazewnictwem dotyczącym tej dyscypliny oraz z tajnikami celnego trafiania w kręgle.Po czym wykonali kilka próbnych rzutów pod fachowym okiem rekordzisty. Liczba zdobytych punktów rosła w kolejnych próbach. Wszak nie od dzisiaj wiadomo, że ,,trening czyni mistrza”.Po tym pouczającym spotkaniu, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Następnie wszystkie zespoły przystąpiły do rywalizacji. Rozgrywki trwały ponad dwie godziny i wielokrotnie dochodziło do zmiany lidera. Kiedy zmęczenie dawało o sobie znać, wszyscy posilili się zamówioną pizzą, aby zregenerować siły. Po niedługim czasie powrócili do gry. Po zakończonej rywalizacji zostali wyłonieni zwycięzcy poszczególnych torów i nagrodzeni gromkimi brawami.

Była to udana lekcja integracji wśród uczniów, sposób na aktywny wypoczynek a przede wszystkim doskonała zabawa. Jesteśmy zgodni co do tego, że jeszcze tam powrócimy.

Jolanta Ceglecka i Stefan Kostecki