FERIE Z CZWÓRKĄ

22 lutego 2017

W pierwszym tygodniu zimowych ferii, 60 uczniów naszej szkoły spędziło czas na pięciodniowym turnusie zimowiska zorganizowanego przez Dyrekcję Szkoły i Urząd Gminy w Namysłowie. Dzieci uczestniczyły w różnych zajęciach przygotowanych przez wychowawców m.in. warsztatach plastycznych, muzycznych, zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Oprócz zajęć zorganizowanych na terenie szkoły uczniowie mieli okazję spotkać się z panią Teofilą Kanią, która zaprosiła uczniów do swojego mieszkania prezentując  swoją 100-tysięczną kolekcję widokówek z różnych krajów świata. Inną atrakcją było spotkanie z panem Edwardem Markiem, który w odnowionych salach namysłowskiego młyna poprowadził warsztaty plastyczne, których efektem końcowym była kartka wielkanocna wykonana przez dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszyły się spotkania z namysłowskimi strażakami, podczas których uczestnicy zimowiska mieli możliwość zapoznania się z najnowszym sprzętem ratowniczym, a także doskonalili swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Wiele uciechy dostarczyła uczniom pani Magdalena Kmiecik-Matuszewska, która przeprowadziła w sali gimnastycznej zajęcia ruchowo-muzyczne. Ostatni dzień zimowiska dzieci spędziły we Wrocławiu, gdzie zwiedziły wystawę „Świat klocków lego” i obejrzały w kinie Helios film pt: „Lego Batman”. W czasie pobytu na zimowisku, każdego dnia był serwowany ciepły posiłek i słodki deser. Opiekę nad dziećmi sprawowali wychowawcy: p.Iwona Brzezińska, p.Alina Mikuśkiewicz, p.Kazimierz Fiała i p.Stefan Kostecki. Nad całością czuwała kierownik zimowiska p.Iwona Fiała. Zapraszamy do fotogalerii.

KazFia