FESTIWALOWA CZWÓRKA – 23 Szkolny Festiwal Piosenki

30 marca 2017

25 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie odbył się kolejny, 23. Szkolny Festiwal Piosenki. W tegorocznej edycji festiwalu, najstarszej imprezie muzycznej na terenie Namysłowa, wzięło udział 87 wykonawców (42 solistów i 20 zespołów, w których śpiewało 45 młodych artystów). Wszyscy występujący otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców SP4. W jury oceniającym występy zasiedli: Róża Gerlach, Marta Grzesiak-Topeczko, Marcin Mysiorek i Krzysztof Odoj. Na licznie zgromadzoną publiczność festiwalową, oprócz wysłuchania piosenek konkursowych, czekało wiele atrakcji: wspólna nauka piosenki festiwalowej pt. „Przytul nas wielki świecie”, którą zaprezentował zespół wokalny GAMA, występy zaproszonych zespołów: Fermata z Gimnazjum nr 2 w Namysłowie, LOcanto z Liceum Ogólnokształcącego w Namysłowie, duet Sylwia Kocot&Laura Wróblewska z Gimnazjum Nr 2 w Namysłowie, zespół taneczny „Czwóreczki” z SP 4 oraz popis dwóch absolwentek naszej szkoły: Klaudii Biczysko i Katarzyny Fiały. Dla rozładowania napięcia, stresu, który towarzyszył młodym piosenkarzom – organizatorzy serwowali pląsy i zabawy muzyczne. Najlepsi wykonawcy zaprezentowali się podczas „Koncertu laureatów”, który odbył się 27 marca. Dzieciakom gratulujemy wspaniałych występów, a rodzicom i opiekunom -dziękujemy za pomoc w przygotowaniu młodych piosenkarzy. Głównym organizatorem festiwalu od początku jego istnienia jest Kazimierz Fiała (nauczyciel muzyki w SP4), którego w organizacji imprezy od wielu lat wspierają: Tomasz Śniadecki (oprawa graficzna), Eugeniusz Miś (akustyk). Oprawę plastyczną przygotowała pani Lucyna Baliga.