Gdy wolności nadszedł czas

11 listopada 2019

8 listopada odbyła się w szkole uroczysta akademia z okazji 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Montaż słowno-muzyczny przede wszystkim miał przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje i chwilę zadumy nad nieprostą historią państwa polskiego. Młodzi artyści wprowadzili zgromadzonych uczniów w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych. Uczniowie pięknie recytowali wiersze a zespół wokalny GAMA, przy akompaniamencie p.Kazimierza Fiały, z wielkim zaangażowaniem zaprezentował kilka pieśni patriotycznych. Na koniec akademii zgromadzona uczniowska publiczność wykonała popularną piosenkę pt: „Kocham Cię Polsko”. Uroczystość przygotowali nauczyciele – p. Iwona Szymków, p. Kazimierz Fiała, p. Eugeniusz Miś. Dekoracją wykonała się p. Joanna Skorupska. (foto – Kazimierz Fiała)