Historyczny sukces naszych piłkarek nożnych

10 maja 2018

10 maja 2018 r. w Brzegu odbył się Finał Mistrzostw Województwa Opolskiego w piłce nożnej dziewcząt. W finale udział wzięły 4 najlepsze drużyny z województwa, zwycięzcy 4 półfinałów: gospodynie turnieju ze szkoły sportowej PSP 6 z Brzegu, SP z Solarni, PSP nr 3 ze Zdzieszowic oraz nasza drużyna SP nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie.
Po obfitujących w dramatyczne chwile meczach, przepięknych bramkach i skutecznych obronach, nasze dziewczyny odniosły historyczny sukces, zdobywając po raz pierwszy w historii szkoły złoty medal Mistrzostw Województwa w piłce nożnej.
W skład naszych „Złotek” weszły: Dominika Romaniuk, Klara Lisek, Paulina Iwanowska, Zuzanna Kozan, Oliwia Wywiórska, Maja Jaremko, Oliwia Włodarczyk, Amelia Wolf, Justyna Smoter i Liwia Sobalak. Opiekunem drużyny jest pan Zygmunt Mikuśkiewicz, a przez cały turniej dziewczyny dopingowali: dyrektor szkoły Piotr Lechowicz, prezes NKS Start Namysłów Tomasz Kozan, Janusz Czapla nauczyciel wf oraz pan Artur Włodarczyk. Sukces tym bardziej cieszy, że w składzie drużyny aż 4 zawodniczki to uczennice klasy 4.
Na końcowy sukces dziewcząt złożyły się dwa remisy: 3:3 z SP Solarnią i 3:3 z PSP Brzeg oraz zwycięstwo 3:1 w decydującym meczu z PSP 3 Zdzieszowice. Najwięcej bramek w turnieju – 5, po przepięknych akcjach zdobyła nasza zawodniczka Dominika Romaniuk, 2 dołożyła Oliwia Wywiórska i po 1 Paulina Iwanowska oraz Justyna Smoter.
Gratulacje oraz wielkie brawa dla naszych „Złotek” i życzymy powodzenia w Finałach Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 7-10.06.2018 r. w Głuchołazach, w których nasze dziewczęta reprezentować będą Województwo Opolskie. Serdeczne zapraszamy na Finały wszystkich kibiców naszej drużyny.