I MIEJSCE W IX POWIATOWYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO

5 marca 2020

Dnia 26 lutego 2020 roku w Zespole Szkół Mechanicznych w Namysłowie odbył się IX Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego zorganizowany przez Sylwię Salamon–Soję – nauczycielkę języka niemieckiego i Magdalenę Staszczyszyn – nauczycielkę języka angielskiego. W konkursie składającym się z pięciu konkurencji wzięli udział uczniowie klas ósmych szkół podstawowych oraz klas pierwszych szkół średnich powiatu namysłowskiego. Zakres tematyczny konkursu obejmował: znajomość słownictwa i gramatyki, słynne angielskie i niemieckie utwory muzyczne, sławne osoby i miejsca związane z Wielką Brytanią i Niemcami oraz realioznawstwo tych państw. Czwórkę reprezentowały uczennice klasy VIIId – Jagoda Śniadecka i Karolina Karbownik wraz z opiekunką Panią Małgorzatą Golisz. Nasza szkoła zdobyła w tym konkursie zaszczytne I miejsce. Jagoda i Karolina otrzymały nagrody rzeczowe dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Namysłowie oraz Szkoły Języków Obcych Question z Namysłowa.
Konkurs był zorganizowany w sposób oryginalny i pomysłowy, za co dziękujemy organizatorom i prowadzącym.