Indywidualne Mistrzostwa Powiatowe w biegach przełajowych

23 września 2016

Indywidualne Mistrzostwa Powiatowe w biegach przełajowych.

Sezon startowy w zawodach sportowych dla uczniów naszej szkoły właśnie się rozpoczął. Tradycyjnie już, pierwsze zawody jakie wynikają z kalendarza sportowego, to Indywidualne Biegi Przełajowe na szczeblu powiatu. Debiutancki start wypadł bardzo udanie, gdyż nasi uczniowi zdobyli 3 z 4 pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach. I tak, w kategorii dziewcząt klas 5 i młodsze, wygrała OLIWIA WYWIÓRSKA, a tuż za nią przybiegła DOMINIKA ROMANIUK. Tutaj warto zaznaczyć, że 4 i 5 miejsce w tej kategorii zajęły uczennice klasy IV z naszej szkoły, a mianowicie MARTYNA LEPKA oraz LIWIA SOBALAK. W drugiej kategorii dziewcząt, czyli klas VI, tryumfowała NADIA NOWAK, a trzecia była EMILIA MATŁOSZ. Wśród chłopców z klas szóstych tytuł mistrzowski zdobył ANTONI PARADOWSKI, a trzeci był PIOTR RADUCHOWSKI. Wszyscy laureaci z naszej szkoły wywalczyli awans do finałów wojewódzkich, który zostanie rozegrany w Lasocicach.
Tak jak w latach ubiegłych, do tych zawodów nasi uczniowie przygotowywali się pod okiem Panów: ZYGMUNTA MIKUŚKIEWICZA oraz JANUSZA CZAPLI.
Dodatkowym sukcesem było to, że nasza szkoła może pochwalić się najliczniejszą grupą dzieci startujących w tych piekielnie ciężkich zawodach!!!
Oprócz klasyfikacji generalnej, nasi nauczyciele wychowania fizycznego, wyłonili mistrzów szkoły w poszczególnych klasach, czyli IV, V i VI. O tych wynikach poinformujemy w kolejnym poście, po weryfikacji materiału wideo.

StefKos