JESTEŚMY DRUGĄ W WOJEWÓDZTWIE SZKOŁĄ W KLASYFIKACJI SPORTOWEJ!

12 grudnia 2016

JESTEŚMY DRUGĄ W WOJEWÓDZTWIE SZKOŁĄ W KLASYFIKACJI SPORTOWEJ!

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego opolskich szkół 2016

7 grudnia w Szkole Podstawowej nr 29 w Opolu odbyło się uroczyste podsuwanie rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży, które startują w zawodach pod patronem Szkolnego Związku Sportowego. Na gali, oprócz wybitnych gości z marszałkiem województwa opolskiego panem Andrzejem Bulą, byli również przedstawicieli naszej „CZWÓRKI”. Powód naszej tam obecności był bardzo miły, gdyż nasza szkoła poprzez szereg sukcesów sportowych jakie osiągnęła w tamtym roku szkolnym została sklasyfikowana na 2 MIEJSCU!!! Ulegając tylko szkole nr 2 z Opola.
Na równe 100 punktów, które uzbierali nasi sportowcy w poprzednim roku szkolnym składały się takie sukcesy jak:
Pierwszy raz w historii tytuł Mistrza Polski w klasyfikacji indywidualnej na Czwórboju Lekkoatletycznym rozgrywanym w Słubicach! Oliwier Leszczyński, bo to on wygrał owe zawody, poprowadził także cały zespół do vice Mistrzostwa Polski w klasyfikacji drużynowej. W tych zawodach startowały również dziewczęta z naszej szkoły, które zajęły IX miejsce. Oprócz sukcesów na arenie krajowym, dziewczęta oraz chłopcy zgarnęli szereg medali na arenach województwa opolskiego. Do najważniejszych możemy zaliczyć:
• I miejsce w Czwórboju Lekkoatletycznym w kat. Chłopców
• II miejsce w Czwórboju Lekkoatletycznym w kat. Dziewcząt
• I miejsce w Trójboju Lekkoatletycznym w kat. Dziewcząt
• II miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych w kat. Chłopców
• II miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych w kat. Dziewcząt
• I miejsce w Sztafecie 4x100m w kat. Chłopców
• II miejsce w Sztafecie 4x100m w kat. Dziewcząt
• I miejsce w biegu na 600m Joanny Dorożyńskiej podczas Indywidualnych Mistrzostw w Lekkoatletyce
• II miejsce w biegu na 80m przez płotki Nadi Nowak podczas Indywidualnych Mistrzostw w Lekkoatletyce
• II miejskie w biegu na 100m płaskie Oliwiera Leszczyńskiego podczas Indywidualnych Mistrzostw w Lekkoatletyce
• I miejsce Nadii Nowak podczas Indywidualnych Biegów Przełajowych rozgrywanych w Lasocicach.
• III miejsce w skoku wzwyż Igora Pisuły podczas Indywidualnych Mistrzostw w Lekkoatletyce
• IV miejsce Chłopców, a VI dziewcząt w „Małym Olimpijczyku” rozgrywanym w Krapkowicach.
Serdecznie gratulujemy uczniom bo to ich sukcesy sprawiły, że możemy szczycić się mianem drugiej najlepszej szkoły w sporcie szkolnym na Opolszczyźnie!!! Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego, którzy przygotowali naszych młodych sportowców do wszystkich zawodów sportowych w jakich brali udział.

Zdj. www.radio.opole.pl, Jacek Ryszewski i Stefan Kostecki

StefKos