KONFRONTACJE PO RAZ 21.

12 maja 2017

Już 21 lat uczniowie naszej szkoły dobrze bawią się jednocześnie rywalizując w różnych konkursach w ramach Szkolnych Konfrontacji Artystycznych. W tym roku był to konkurs teatralny na dwu poziomach: klasy II-III oraz IV-VI. W myśl głównego hasła „Baw się razem z nami” młodzi aktorzy w dniach 26 i 27 kwietnia prezentowali na scenie humorystyczne chwile z życia szkolnego i pozaszkolnego.
Niewątpliwym atutem tegorocznych konfrontacji był udział w konkursie niemal wszystkich klas, przy tym poziom prezentowanych scenek – głównie w starszej grupie- był naprawdę imponujący. Jury miało więc twardy orzech do zgryzienia, by wyłonić zwycięzców. Obok ciekawego repertuaru młodzi aktorzy zadbali o profesjonalną charakteryzację, elementy dekoracji a także choreografię. Tu zapewne wydatnie pomogli wychowawcy klas, za co organizatorzy składają szczere słowa podziękowania. Po zakończeniu konkursu i burzliwych obradach jury przyznano następujące miejsca:

W kategorii klas II-III:

I miejsce – klasa IIe ( „Królwena Śnieżka”) oraz klasa IIIa ( „Kopciuszek”)
II miejsce – klasa IIa („Baśniowy ambaras”) oraz klasa IId ( „Ballada o uprzejmym rycerzu”)
III miejsce – klasa IIIc („Nie ma tego złego”)

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce – klasa Va („Typowa klasa”)
II miejsce- klasa IVc „( Kabarecik klasy IVc”) oraz klasa VIc („Lekcja muzyki”)
III miejsce –klasa VIa („Rozrachunki uczniowskie, czyli szkolne Dziady Mickiewiczowskie”)
Wyróżnienie : klasa Vc („Kopciuszek”)
Wszystkie uczestniczące w konkursie zespoły klasowe otrzymały dyplomy uczestnictwa, a nagrody przyznane przez jury konfrontacji zostaną wręczone podczas festynu szkolnego „Popołudnie z Czwórką” w dniu 21 maja .
Dziękując wszystkim uczestnikom, opiekunom i jurorom za wspólną zabawę podczas 21 konfrontacji, a paniom ze świetlicy za dekorację – zapraszamy za rok.