Konkurs pięknego czytania

15 marca 2016

Dnia 15.03.2015 roku w bibliotece szkolnej odbył się konkurs pięknego czytania. Swoje możliwości mogli zaprezentować uczniowie z klas I-III. Uczestnicy, wybrani w drodze klasowych eliminacji, przedstawili fragment ulubionej książki w dowolnej interpretacji.

Jury w składzie pani Iwona Szymków, pani Katarzyna Wolska, Monika Kozub oceniało biegłość czytania, dykcję, intonację, sposób interpretacji tekstu, rekwizyty oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Miejsce III zajęła Nina Pieczykolan z klasy Ic. Miejsce II przypadło Antoniemu Borczykowi z klasy IIa, a miejsce I, tytuł Mistrza Czytania i możliwość reprezentowania szkoły w konkursie powiatowym, wywalczyła sobie Oliwia Błaszczyk z klasy IIIC.

Komisja postanowiła tez przyznać dwa wyróżnienia: dla Julii Cebuli z Ia i Dominika Pierzchawki z klasy 1f.