Książka to dopiero początek…

6 października 2016

Tak głosi hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, który jak co roku odbywa się w październiku. W związku z tym w szkolnej bibliotece czeka na czytelników (i nie tylko) kilka niespodzianek. Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie „Jaka to książka?” a także do obejrzenia wystawy ulubionych książek z dzieciństwa naszych nauczycieli. Zachęcam też do przyłączenia się do tworzenia „Wielkiej księgi cytatów”. Należy wydrukować lub skserować ciekawy fragment książki i przynieść go do biblioteki. Wkleimy go do „Wielkiej księgi cytatów” z podpisem.
W październiku rusza akcja Bookcrosingu, czyli uwalniania książek „uwięzionych w domach”. Idea jest taka, aby podzielić z innymi osobami przeczytanymi już książkami, a w zamian przygarnąć coś nowego.
Przypominam też o trwającym przez cały rok konkursie na Czytelnika Miesiąca. We wrześniu ten zaszczytny tytuł zgarnął Michał Miarka z klasy IIC, stając się rekordzistą po przeczytaniu 16 książek.
Oczywiście przy okazji odwiedzin w bibliotece zachęcam do wypożyczania książek starych i nowych. I czytania ich, rzecz jasna.

Monika Kozub