ĆWICZENIA ORTOGRAFICZNE CZ. 5

21 czerwca 2020

Kochani! To już ostatnia obiecana część ‚”Ortografii śpiewająco”. Tym razem pod lupę poszła cząstka „nie” i jej pisownia z różnymi częściami mowy. Nie zapomnijcie zajrzeć na ostatnią stronę prezentacji- czeka tam niespodzianka. Dobrej zabawy! Poniżej link do prezentacji:

LINK DO PREZENTACJI

27 maja 2020

Kochani ! Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do naszego WIRTUALNEGO SZKOLNEGO FESTIWALU PIOSENKI. Do konkursu zgłosiło się 42 solistów i 4 zespoły familijne. Pragniemy podziękować i pogratulować wszystkim młodym artystom za piękne nutki, za odwagę, za chęć podzielenia się swoim talentem. Podziękowania kierujemy także pod adresem Rodziców, którzy pomagali, wspierali swoje dzieciaki w poczynaniach na wirtualnej scenie. ️

Propozycje pani Pauliny Bober dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym.

25 maja 2020

1. Ćwiczenia na orientację w przestrzeni

1. Pokoloruj według kodu

1. Historyjki obrazkowe – ułóż według odpowiedniej kolejności

Z wizytą w pasiece

25 maja 2020

Pszczoły są bardzo istotnym elementem naszego ekosystemu. Podczas zbierania pyłku zapylają rośliny. Jest to bardzo ważny proces, ponieważ dzięki temu rośliny wydają warzywa i owoce. Stanowi to zarówno naszą żywność, jak i żywność dla innych zwierząt. Dzięki zapylaniu rośliny się rozmnażają. Ważne jest aby każdy człowiek uświadomił sobie, że bez pszczół nastąpią nieodwracalne zmiany na naszej planecie. Pani Asia przygotowała dla Was cenną lekcję przyrody. Zastanówcie się jak Wy możecie pomóc pszczołom?

PREZENTACJA

ĆWICZENIA ORTOGRAFICZNE CZ. 4

18 maja 2020
    Witajcie!
     Od dziś na stronie szkoły macie dostęp do kolejnej części „Ortografii śpiewająco”. W czwartej części znajdziecie przypomnienie zasad pisowni wyrazów zawierających -ą; -ę; -om; -on;- em; -en oraz zestaw ćwiczeń służących utrwaleniu tych zasad. Słowu drukowanemu – jak w poprzednich częściach – towarzyszą humorystyczne piosenki tematyczne.
     Dobrej zabawy i do spotkania w kolejnej części. Poniżej link do prezentacji: