ĆWICZENIA ORTOGRAFICZNE CZ. 5

21 czerwca 2020

Kochani! To już ostatnia obiecana część '”Ortografii śpiewająco”. Tym razem pod lupę poszła cząstka „nie” i jej pisownia z różnymi częściami mowy. Nie zapomnijcie zajrzeć na ostatnią stronę prezentacji- czeka tam niespodzianka. Dobrej zabawy! Poniżej link do prezentacji:

LINK DO PREZENTACJI

ĆWICZENIA ORTOGRAFICZNE CZ. 4

18 maja 2020
    Witajcie!
     Od dziś na stronie szkoły macie dostęp do kolejnej części „Ortografii śpiewająco”. W czwartej części znajdziecie przypomnienie zasad pisowni wyrazów zawierających -ą; -ę; -om; -on;- em; -en oraz zestaw ćwiczeń służących utrwaleniu tych zasad. Słowu drukowanemu – jak w poprzednich częściach – towarzyszą humorystyczne piosenki tematyczne.
     Dobrej zabawy i do spotkania w kolejnej części. Poniżej link do prezentacji:

ĆWICZENIA ORTOGRAFICZNE CZ. 3

4 maja 2020

Witajcie! Od dziś kolejna, trzecia już, część prezentacji, dzięki której łatwiej Wam będzie przyswoić sobie zasady pisowni wyrazów z „ch” i „h”. Do tego trochę samozaparcia podczas rozwiązywania ćwiczeń i przednia zabawa gotowa.Życzę przyjemności z obcowania z ortografią i do następnego spotkania w kolejnej części!

LINK DO PREZENTACJI

Elżbieta Podomarof