Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH. NASI UCZNIOWIE LIDERAMI W WOJEWÓDZTWIE!

15 stycznia 2017

NASZ UCZEŃ NAJLEPSZYM SPORTOWCEM OPOLSZCZYZNY!

Oliwer Leszczyński, który w ubiegłym roku szkolnym został MISTRZEM POLSKI W CZWÓRBOJU L.A., został NAJLEPSZYM SPORTOWCEM ROKU 2015/2016 W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W WOJEWÓDZTWIE OPOLSKIM!
Na początku nowego roku w niedalekim Grodkowie został rozstrzygnięty plebiscyt na najlepszych młodych sportowców w woj. opolskim w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich. Wśród nominowanych uczniów nie mogło zabraknąć reprezentantów naszej szkoły. W czołowej dziesiątce sportowców było ich aż troje tj. JOANNA DOROŻYŃSKA, NADIA NOWAK i OLIWER LESZCZYŃSKI.
Warto tu nadmienić, że nie bez przyczyny właśnie ta trójka zakwalifikowała się do ścisłego finału, gdyż Asia to mistrzyni województwa w biegu na 600m, wicemistrzyni w sztafetowych biegach przełajowych, srebrna medalistka w sztafecie 4x100m także na szczeblu wojewódzkim, wicemistrzyni województwa w czwórboju LA oraz uczestniczka Mistrzostw Polski w czwórboju LA, na których to wraz z Nadią i innymi dziewczętami zajęła IX miejsce. Nadia, oczywiście tak jak Asia, oprócz sukcesów drużynowych wywalczyła także mistrzostwo woj. opolskiego w biegach przełajowych oraz brązowy medal w biegu przez plotki podczas indywidualnych mistrzostw woj. opolskiego w LA. Natomiast Oliwier to mulitimedalista naszej szkoły, a najważniejsze sukcesy to: INDYWIDUALNE MISTRZOSTWO POLSKI W CZWÓRBOJU LA oraz WICEMISTRZOSTWO POLSKI DRUŻYNOWO. Oprócz tego został mistrzem województwa w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej w czwórboju LA , mistrz województwa w sztafecie 4x100m, wicemistrz na dystansie 100m, wicemistrz województwa w sztafetowych biegach przełajowych.
Biorąc pod uwagę wszystkie te osiągnięcia nasz uczeń był faworytem do wygrania tego plebiscytu. Jednak na końcowe rozstrzygnięcie wszyscy czekali w napięciu.
Jak się później okazało wynik mógł być tylko jeden. OLIWER WYGRAŁ PLEBISCYT, A NASZE DZIEWCZĘTA ZAJĘŁY BARDZO WYSOKIE IV I V MIEJSCA.
Warto również wspomnieć, że sama oprawa owego plebiscytu była wyśmienita, a zaproszeni olimpijczycy podnieśli rangę owej uroczystości. Puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe wręczali między innymi: Kurator Oświaty, Burmistrz Grodkowa, prezes Szkolnego Związku Sportowego jak również przybyli na galę wspomniani olimpijczycy.
Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:
1. Oliwier Leszczyński (SP 4 Namysłów LA), 2. Natalia Bentka (SP1 Nysa, LA), 3. Aleksandra Strąk (SP 1 Nysa, LA), Nadia Nowak (SP 4 Namysłów, LA), 5. Joanna Dorożyńska (SP 4 Namysłów, LA) 6. Aleksandra Ożóg (ZS nr 1 Brzeg, p. Nożna, unihokej), Aleksandra Rak (PSP 12 K-Koźle, LA), 8. Maciej Ryszewski (SP 1 Nysa, LA) 9. Patryk Studziński ( PSP 3 Grodków, p. Ręczna), 10. Aleksandra Pindel (SP Sidzina, unihokej)
Gratulacje należą się także naszym nauczycielom wychowania fizycznego, którzy przygotowywali uczniów do zawodów czyli Panu ZYGMUNTOWI MIKUŚKIEWICZOWI, który jest odpowiedzialny za dziewczęta oraz Panu JANUSZOWI CZAPLI, który przygotował Oliwiera oraz innych chłopców do zawodów.