NAUKOBUS Z CENTRUM NAUKI KOPERNIK W NAMYSŁOWSKIEJ CZWÓRCE

20 maja 2019

W dniach od 08.05. do 10.05.2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie gościła „Wystawa eksperymentuj!” z CNK z Warszawy. Wystawę odwiedziło ok. 900 osób w tym 822 uczniów z 7 szkół z terenu Gminy Namysłów. Uczniowie mieli możliwość samodzielnego eksperymentowania i rozwiązywania zadań. Do ich dyspozycji było 18 stanowisk t.j. kula plazmowa, aparaty do pomiaru słuchu, łamigłówki, urządzenia imitujące pracę serca i wiele innych. Wystawa wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród uczniów, dla których była to godzina świetnej zabawy z nauką i nauki przez zabawę. Samodzielne eksperymentowanie pomogło uczniom zrozumieć wiele zjawisk z zakresu fizyki, biologii czy matematyki. W wystawie wzięli udział również szczególni goście m.in. Burmistrz Namysłowa pan Bartłomiej Stawiarski, czy wiceminister przedsiębiorczości pan Marcin Ociepa, dzięki którym wystawa zawędrowała do Namysłowa.