Jak budować pozytywne relacje z dzieckiem?

23 lutego 2021

Zacznijmy od początku, czyli od tytułu. Pozytywne relacje to sformułowanie, które z założenia może kryć w sobie pułapkę. Co kryje się pod stwierdzeniem pozytywne? Słyszymy czasem o pozytywnych emocjach. Mówimy o kimś, że jest pozytywną osobą, co często oznacza, że widzimy ją w dobrym humorze. Na Instagramie oznaczamy zdjęcia hasztagiem.

STRES SZKOLNY: JAK POMÓC DZIECKU GO PRZEZWYCIĘŻYĆ?

1 lutego 2021

Stres szkolny nie jest niezwykłym zjawiskiem, ale rodzicom ciężko jest dostrzec, że dziecko zmaga się z napięciem. Bardzo często sami narzekają na stresujący tryb życia, twierdząc, że szkoła przy dorosłym życiu i pracy jest jak wakacje. Prawda jest jednak zupełnie inna. Już naprawdę małe dzieci mogą zmagać się z ogromnym stresem związanym z pierwszym dniem w szkole, nową klasą, ale także samym uczęszczanie do szkoły, pracami domowymi, odpowiedzią ustną czy klasówką.

porady pedagogiczne

21 kwietnia 2020

Szanowni państwo.
Pandemia wciąż trwa i nadal pozostajemy w domach  chociaż widać już „światełko w tunelu”. Możemy wychodzić już do parków i lasów a Wasze dzieci, które ukończyły 13 lat mogą wychodzić z domu same. Pamiętajmy jednak, że wciąż obowiązuje zakaz spotkań grupowych dlatego zachęcam do przeczytania artykułu „Jak zatrzymać w domu nastolatka w czasie pandemii koronawirusa”.

Artykuł udostępniony

pedagog szkolny

Iwona Szymków

Porady pedagoga szkolnego

7 kwietnia 2020

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że sytuacja, w której obecnie jesteśmy jest…wymagająca. Mam nadzieję, że Państwo i „nasze” Dzieci macie się dobrze i chronicie się przed zakażeniem koronawirusem najlepiej jak potraficie.

Uprzejmie proszę o przeczytanie poniżej wiadomości

LINK

pedagog szkolny
Iwona Szymków

OD PSCHOLOGA …..słów kilka…

29 marca 2020

Okres kwarantanny/ciągłego przebywania w domu jest i będzie trudny. Dla wszystkich: bycie praktycznie non stop w domu (tu szczególnie wspieram rodziców mieszkających w bloku, bez dostępu do ogrodu ), w rutynie jest uciążliwe. Wszyscy jesteśmy istotami społecznymi- potrzebujemy spotkań, wyjść z domu. Rutyna nas przytłacza, cztery ściany mogą skutecznie obniżać nastrój.

LEKCJE WYCHOWANIA DO ŻYCIA W RODZINIE

6 września 2017

W myśl § 4 ust. 1 pkt 6 nowego rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół na podstawie ramowego planu nauczania dyrektor szkoły ustala dla poszczególnych klas i oddziałów tygodniowy rozkład zajęć wychowania do życia w rodzinie (WDŻ) według rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 1999 r. w sprawie sposobu nauczania szkolnego oraz zakresu treści dotyczących wiedzy o życiu seksualnym człowieka, o zasadach świadomego i odpowiedzialnego rodzicielstwa, o wartości rodziny, życia w fazie prenatalnej oraz metodach i środkach świadomej prokreacji zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego.

4,217 total views,  6 views today