PIĘKNA LEKCJA PATRIOTYZMU. 98 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

13 listopada 2016

10 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie odbyła się uroczysta akademia z okazji 98 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wszyscy uczniowie szkoły oraz zaproszeni goście, wśród których znalazła się bardzo liczna dziatwa przedszkolna wraz ze swoimi opiekunami, wysłuchali interesujących wiadomości, wierszy związanych z tym ważnym wydarzeniem z historii naszej Ojczyzny. Na scenie swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie klas 5-tych i 6 -tych. Montaż literacki był przeplatany pieśniami patriotycznymi w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego GAMA („Żeby Polska była Polską”, ”Warszawianka”, „Marsz Pierwszej Brygady”, „Szara piechota”, „Pierwsza kadrowa”) prowadzonego pod kierunkiem Kazimierza Fiały. Piękne dekoracje przygotowały panie ze świetlicy szkolnej: Małgorzata Łopion, Joanna Sokołowska, Barbara Grudzińska i Paulina Bober. Nad stroną techniczną, jak zwykle, czuwał pan Eugeniusz Miś. Głównym organizatorem i reżyserem tej uroczystości była pani Ilona Górecka. Wszystkim młodym artystom, którzy zaprezentowali się w tej pięknej lekcji historii – w imieniu młodej publiczności i nauczycieli szkoły – należą się słowa wielkiego podziękowania – DZIĘKUJEMY.

Kazimierz Fiała