Pierwszy turnus kolonii letniej za nami

10 lipca 2017

W dniach 3-8 lipca 2017 r. na terenie naszej szkoły trzydzieścioro uczniów wypoczywało na koloniach letnich zorganizowanych przez nasza dyrekcję. W czasie sześciodniowego pobytu koloniści brali udział w szerokiej gamie zajęć przygotowanych przez opiekunów – m.in. w rozgrywkach sportowo-rekreacyjne na boiskach szkolnych i w sali gimnastycznej, w konkursie „Mam talent”, w zajęciach plastycznych i muzycznych, warsztatach plastycznych przeprowadzonych w Muzeum Techniki Młynarskiej, w zajęciach plenerowych zorganizowanych przez panie z Biblioteki Publicznej w Namysłowie pod hasłem „Poznajemy zabytki Namysłowa”. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu pożarniczego przeprowadzony przez strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie. Dzieciaki skorzystały również z oferty jaką przygotował Namysłowski Ośrodek Kultury, tj.z „Poranku filmowego”. Wielką atrakcją był wyjazd do Parku Nauki i Rozrywki „Jura Parku” w Krasiejowie , gdzie na pokładzie Kapsuły Czasu przemierzającej 300-metrowy tunel udali się w podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata. Przeszli ścieżką edukacyjną mierzącą 1,5 km. długości poznając rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów – wszystkie naturalnej wielkości. Czas wieczorny, po kolacji-umilały dzieciom dyskoteki i projekcje filmów w świetlicy szkolnej. Każdego dnia panie ze szkolnej kuchni serwowały kolonistom smakowite, urozmaicone dania.
Opiekę nad wypoczywającymi dziećmi sprawowali:
p. Maria Kosakiewicz i p. Kazimierz Fiała .Opiekę medyczną zapewniała każdego dnia pani pielęgniarka Bogusława Gońda. Całością dowodziła i sprawowała nadzór kierownik kolonii p. Iwona Fiała.
W imieniu kolonistów i ich opiekunów kierujemy serdeczne podziękowania osobom ,które przyczyniły się do uatrakcyjnienia czasu kolonistom: p. Teresie Hruby, p. Marii Tomasik, p. Edwardowi Markowi, p. Krzysztofowi Grzybowi, p. Jackowi Korzeniowi. Organizatorzy mają nadzieję, że dzieci wypoczęły i z radością będą wspominały pobyt na kolonii.(zapraszamy do galerii fotograficznej).