„PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”

25 października 2021

22 października nasza szkoła przystąpiła do II MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VI OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”. Akcja ta realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w tym przedsięwzięciu realizowanym w klasach, na korytarzu szkolnym oraz bibliotece. Najmłodszym uczniom w naszej szkole bajki czytali pani i pani dyrektor. Udział w akcji wzięli prawie wszyscy uczniowie obecni w tym dniu w szkole oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Celem akcji jest promocja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu w szkole oraz zachęcenie wszystkich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Dziękujemy wszystkim za rzetelność i prawdziwe zaangażowanie w tą piękną międzynarodową akcję czytelniczą.

Kamila Wajs