Najlepszy Sportowiec Roku Szkolnego 2022/2023

11 marca 2024
8 marca w Grodkowie, poznaliśmy wyniki na Najlepszego Sportowca Roku Szkolnego 2022/2023.
Miło nam poinformować, że zarówno w kategorii Igrzysk Dzieci (do 6 klasy) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy 7-8) zwycięzcami owego plebiscytu zostali nasi uczniowie.
Mało tego w kategorii IMS dwójka naszych byłych uczniów stała na podium!!!

Mistrzostwo Powiatu

15 lutego 2024
Mistrzostwo Powiatu jest nasze
Kolejne zawody siatkarskie, a dokładnie Mistrzostwa Powiatu, zostały rozegrane na naszej sali gimnastycznej.
Chłopcy znowu zaprezentowali się bardzo dobrze i tym razem ograli swoich kolegów z Domaszowic 2:1.
Serdecznie gratulujemy wszystkim i życzymy powodzenia podczas półfinałów wojewódzkich.

Nasi absolwenci vice-mistrzami Polski

12 lutego 2024
Zuzanna Kozan oraz Emilian Mikuśkiewicz vice-Mistrzami Polski.
Absolwenci klasy sportowej z rocznika 2007 Zuzanna i Emilian na rozgrywanych halowych Mistrzostwach Polski u-18 we Wrocławiu, w swoich konkurencjach lekkoatletycznych (Zuzia w 5-boju, Emil w Skoku w Dal) osiągnęli rewelacyjne wyniki, które pozwoliły uzyskać im tytuł wicemistrzów Polski.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Chłopcy z awansem

12 lutego 2024
Dzisiaj 12.02 w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy w Mini Piłce Siatkowej.
Nasi młodzi siatkarze okazali się bezkonkurencyjni dla swoich rówieśników z SP3.
Wygrana 2:0 zapewniła naszym sportowcom awans do Finału Powiatowego, który zostanie rozegrany 15.02 w naszej szkole.

„Mały Olimpijczyk” – półfinały

7 lutego 2024
Wczoraj na sali „Orzeł” w Namysłowie dobyły się półfinały w Grach i Zabawach „Mały Olimpijczyk”. Miło nam zakomunikować, że nasi chłopcy awansowali do turnieju finałowego .
Dziewczyny z naszej szkoły zajęły 3 miejsce w zawodach , które niestety nie dało awansu do finałów wojewódzkich.
Gratulacje dla wszystkich startujących
Powodzenia w finałach chłopcy!!!

Mistrzostwo Gminy dla naszych „Olimpijczyków”

30 stycznia 2024
Dzisiaj na sali Orła w Namysłowie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Grach i Zabawach „Mały Olimpijczyk”.
Emocji było sporo, poziom wysoki, a po 8 konkurencjach zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt tryumfowali uczniowie naszej Czwórki.
Serdecznie gratulacje dla wszystkich startujących oraz ich opiekunów.
Powodzenia w Finałach Wojewódzkich.

CZWÓRKA WŚRÓD NAJLEPSZYCH SZKÓŁ W SPORCIE

6 grudnia 2023
05 grudnia 2023 r. w Kędzierzynie – Koźlu odbyła się uroczysta gala podsumowująca Współzawodnictwo Sportowe Szkół Województwa Opolskiego za rok szkolny 2022/2023. Nasza szkoła od 20 lat nie schodzi z podium tej prestiżowej rywalizacji, w której bierze udział ponad 200 szkół z terenu naszego województwa. Do ogólnej punktacji wliczane są wyniki wszystkich zawodów organizowanych przez SZS Opolskie. Nasi sportowcy zdobyli 704 pkt i zaledwie o 2 pkt ustąpili tegorocznym zwycięzcom, sportowej szkole SP 19 z Kędzierzyna- Koźla. Miejsce 3 zajęła PSP 3 z Opola. Na sukces naszych sportowców złożyły się m.in. 10 złotych medali, 7 srebrnych oraz 8 brązowych medali w Finałach Wojewódzkich.

Mistrzowie Gminy

15 listopada 2023
W namysłowskim „ogólniaku” odbyły się Mistrzostwa Gminy w Futsalu.
Nasi uczniowie z klas 4-6 po emocjonującym meczach wygrali owe zawody!
W finale pokonując 1:0 swoich kolegów z sąsiedztwa, czyli SP2.
Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników.
Życzymy powodzenia w Finale Powiatowym, który odbędzie się 24 listopada w Świerczowie.

8 miejsce w Krajowych Mistrzostwach w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Białymstoku

1 listopada 2023

28 października 2023 roku odbyły się Krajowe Mistrzostwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Białymstoku. Siedmiu naszych uczniów biegło w kategorii klas 7-8 w składzie: Filip Kulon, Szymon Smolak, Stanisław Szachnowski, Mateusz Horwat, Michał Krupa, Jan Konefał oraz Alan Hołub. Po trudnym wyścigu zdobyli 8 miejsce w Kraju! Drużynę przygotował do zawodów Pan Sebastian Konieczny z asystą Pana Janusza Czapli. Na 16 najlepszych drużyn z każdego województwa wypadliśmy naprawdę wyśmienicie. W naszym zasięgu z pewnością było miejsce w pierwszej czwórce, jednak zabrakło naprawdę niewiele. Cały bieg to 6 kilometrów w mocno zróżnicowanym terenie i różnice na mecie były niewielkie. Wszystkim zawodnikom i trenerom należą się ogromne gratulacje, to w końcu 8 drużyna w Polsce!