Sukcesy na I Namysłowskim Festiwalu Artystycznym

12 maja 2017

11 maja 2017 r. w sali widowiskowej Namysłowskiego Ośrodka Kultury odbył się I Namysłowski Festiwal Artystyczny (cz.1.-wokaliści).W imprezie wzięły udział zespoły i soliści ze szkół podstawowych,gimnazjów i szkół średnich z gminy Namysłów. Poczynania młodych piosenkarzy oceniało jury w składzie: Grażyna Przybył, Alicja Danuta Oklularczyk i Agnieszka Kienderowicz. Szkołę Podstawową Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie reprezentowali soliści (Helena Kryczka,Emilia Kowalczyk,Emilian Mikuśkiewicz, Julia Cebula, Maja Kocot) i 2 zespoły wokalne (NUTKI -Julia Płócienniczak, Milena Piekarek, Emilia Kowalczyk i GAMA -Amelia Zwiernik, Dorota Gąszczak, Karina Kołodziejczyk, Mateusz Antosik, Natalia Bieniawska, Monika Adamczyk, Amelia Kowalczyk,Zuzanna Nawrot. W kat. solistów klas I – III -1 miejsce, za wykonanie piosenki „Czy ten pan i pani”- zdobyła Maja Kocot a 2 miejsce Julia Cebula ,która zaprezentowała piosenkę „Fantazja”.W tej samej kategorii wiekowej 2 miejsce otrzymał zespół NUTKI ,który wykonał piosenkę „Cukierki”.W kat. kl. IV-VI pierwsze miejsce otrzymał zespół wokalny GAMA, który zaprezentował 2 piosenki: „Przytul nas wielki świecie” i „Jak pięknie by mogło być” . Wielkie gratulacje dla młodych artystów i ich rodziców, opiekunów. Organizatorom -gratuluję pomysłu i liczę na kontynuację w kolejnych latach.

Kazimierz Fiała