To już 15 podium naszej szkoły we współzawodnictwie sportowym! Tym razem wicemistrzostwo!

18 października 2018

9 października 2018 r w Nysie odbyło się Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Województwa Opolskiego za rok 2017/2018. Nasza szkoła po raz 15 z rzędu znalazła się wśród najlepszych szkół w sporcie w województwie opolskim zajmując bardzo wysokie II miejsce, ustępując zaledwie o 1 pkt. sportowej szkole SP 5 z Krapkowic. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Opolu, Urzędu Marszałkowskiego w Opolu, władze SZS Opolskie oraz przedstawiciele wyróżnionych szkół.
Na nasze tegoroczne podium złożyły się sukcesy naszych sportowców na wielu arenach sportowych województwa i kraju. Do najważniejszych zaliczyć należy:
• I m w woj. opolskim w piłce nożnej dziewcząt i VIII w Polsce
• I m w woj. opolskim w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i V w Polsce
• I m w woj. opolskim w 4- boju LA dziewcząt i VI w Polsce
• II m w woj. opolskim w sztafetowych biegach przełajowych chłopców
• II m w woj. opolskim w Małym Olimpijczyku dziewcząt
• II m w woj. opolskim w Małym Olimpijczyku chłopców
• I m m] woj. opolskim w sztafecie 4x100m dziewcząt
Opiekunami naszych sportowców są panowie : Zygmunt Mikuśkiewicz, Janusz Czapla, Stefan Kostecki i Sebastian Konieczny.
Pamiątkowy puchar i dyplom odebrali nauczyciele wf oraz dyrektor szkoły Piotr Lechowicz. Gratulując uczniom i nauczycielom wspaniałych wyników życzymy kolejnego udanego roku sportowego.