Tradycyjnie JASEŁKA

22 grudnia 2015

22 grudnia w naszej szkole wystawiono Jasełka. Tradycyjnie przedstawienie bożonarodzeniowe zostało w tym roku przedstawione przez klasę II e i II c wraz z wychowawcami p. J. Brzezińska i K. Wajs.

Zgromadzona w świetlicy szkolnej publiczność zobaczyła inscenizację łączącą w sobie tradycję z wątkami współczesnymi. W rolę Mari wcieliła się Martynka z klasy II c, zaś Józefa Jakub Leszczyński z klasy II e. Nie zabrakło również licznych aniołów oraz orszaku Trzech Króli z darami jak i pasterzy. Do betlejemskiej groty zawitali również trębacz i żołnierz. Całość uzupełniły kolędy i pastorałki w wykonaniu Gamy pod opieką p. K. Fiały. Po zakończonym przedstawieniu wszyscy aktorzy otrzymali zasłużone brawa.

Kiedy ucichły oklaski głoś zabrał dyrektor szkoły p. P. Lechowicz. W krótkiej wypowiedzi podziękował za przygotowanie Jasełek uczniom i nauczycielom oraz złożył wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Bożonarodzeniowe Jasełka wprowadziły wszystkich obecnych w wyjątkowy, świąteczny nastrój.