VII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej

20 lutego 2018

14 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi już po raz VII odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej dla uczniów szkół podstawowych. W tym roku, w konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas IV –VII namysłowskich szkół podstawowych. Zostali oni przygotowani przez nauczycieli panie Natalię Konefał, Lucynę Musiał, Martę Konieczną, Małgorzatę Golisz i Barbarę Kraus. Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, odpowiednim strojem a przede wszystkim poprawnością wymowy angielskiej. Poziom jaki zaprezentowały dzieci był bardzo wysoki.
Komisja konkursowa w składzie:
Agnieszka Macyszyn-Wejksznia – dyrektor Szkoły Językowej Euro
Wioletta Jeziorska-Borczyk – dyrektor Szkoły Językowej Question
Barbara Łabowska – nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 2
Karina Korycka – lektor w szkole językowej Helen Doron
Po burzliwej debacie komisja wyłoniła następujących laureatów:
I miejsce – Szymon Wilczyński
II miejsce – Jaśmina Zdyb
III miejsce – Lena Borgulat
Wyróżnienia: Maja Pacyniak i Antoni Kraus
Dzięki sponsorom konkursu pani A. Macyszyn-Wejkszni, pani W. Jeziorskiej-Borczyk wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Dodatkowo zwycięzca konkursu otrzymał semestr nauki j. angielskiego w Szkole Językowej Euro.
Bardzo dziękuję wszystkim za udział w konkursie i zapraszam za rok.
Justyna Wojnarska
P.S. Ten konkurs nie odniósłby takiego sukcesu, gdyby nie pomoc i zaangażowanie moich koleżanek i kolegów. Dziękuję bardzo nauczycielom: p.B. Kraus, p.W. Golisz, p.E.Zysiak, p. K. Raszewskiej, p.E.Misiowi, p. T.Śniadeckiemu i p. M.Kozub.