Warsztaty z „Jesienią” Vivaldiego

13 listopada 2016

Dnia 2 listopada br. odbyły się na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie wspólne zajęcia grupy przedszkolnej „Czarodzieje” z Przedszkola nr 5 wraz z wychowawcą Panią mgr Barbarą Malinowską i klasą IIf, i wychowawcą Panią mgr Anną Bień. Były to zajęcia plastyczno – muzyczne inspirowane utworem Antonio Vivaldiego „Cztery pory roku – Jesień”. Zadaniem uczestników było wykonanie „ muralu” przedstawiającego wszystkie oblicza jesieni. Dzieci siedząc lub leżąc na dywanie wysłuchały kompozycji „Jesień” Vivaldiego.
Przed przystąpieniem do pracy dzieci przypomniały cechy charakterystyczne dla pory roku. Wyjaśniły zjawiska jakie zachodzą jesienią, jak zmienna może być pogoda, co dzieje się z przyrodą i zwierzętami, a także jakie są dary jesieni.
Po przypomnieniu dzieci zabrały się do pracy. Zostały podzielone na grupy. Każda z nich odpowiadała za pewne etapy pracy: przygotowanie tła, wycinanie elementów przyrody, które zostaną przyklejone, dorysowanie zwierząt i darów jesieni. Do pracy zaangażowani byli wszyscy uczestnicy, którzy bawili się przy tym bardzo dobrze. Po skończonej pracy dzieci wspólnie posprzątały pomieszczenie a na zakończenie zajęć razem zaśpiewały i zatańczyły piosenkę związaną z jesienią.
Efekt końcowy wspólnej pracy dzieci z grupy przedszkolnej „Czarodzieje” i klasy IIf można podziwiać na holu głównym obok wejścia do sekretariatu w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie. Uczestnicy nadali mu tytuł „Jesienne czary mary”.

Anna Bień