Wycieczka klasy III f do Pokrzywnej

12 czerwca 2018

Dnia 24 maja 2018r. klasa III f wraz z wychowawczynią pojechały na jednodniową wycieczkę do „Interaktywnego Parku Edukacji i Rozrywki ROSENAU – Zaginione miasto” w Pokrzywnej. Wycieczka ta została zorganizowana w związku z zbliżającym się Dniem Dziecka. Wyjechaliśmy o 8.15 rano. Wszystkim towarzyszyły bardzo dobre humory i po dwóch godzinach jazdy dotarliśmy na miejsce. Przy wejściu do parku czekała już na nas nasza Pani przewodnik, która zajmowała się nami przez pierwszą część pobytu. Przewodniczka zaczęła naszą wycieczkę od przedstawienia krótkiego rysu historycznego Zaginionego miasta ROSENAU. Zwiedzanie zaczęliśmy od miejsca, w którym pokazane były wykopaliska miasta ROSENAU. Obok nich na pamiątkę tamtych czasów i związanej z nią historii stał duży kamienny posąg wojownika, z którym wszyscy chętnie robili zdjęcia. Następnie podeszliśmy nie co dalej nad jeziorko znajdujące się na terenie parku i po chwili oczekiwania wyłonił się z niego ogromny potwór wydający z siebie przerażające dźwięki. Kiedy potwór zanurzył się w wodzie udaliśmy się w kierunku dziwnie poukładanych dużych kamieni. Okazało się, że jest to Kamienny Krąg, który w tamtych czasach służył ludziom do spotkań i omawiania ważnych dla nich spraw. Dzieci chętnie zajęły miejsca na kamieniach i chwilkę odpoczęły słuchając przewodniczki, która opowiadała im ciekawe historie związane z Kamiennym Kręgiem. Następnie zostaliśmy podprowadzeni do kolejnej atrakcji, którą był Park Żywiołów i od tego momentu poruszaliśmy się po obiekcie samodzielnie, ponieważ rola naszej Pani przewodnik już się skończyła. Dzieci podziękowały Pani i udały się do Parku Żywiołów. Jest to teren, na którym znajdują się urządzenia z dziedziny fizyki i optyki za pomocą, których w sposób zabawny i przyjazny można zrozumieć pewne prawa. Kolejnymi etapami naszej wycieczki były gigantyczny Zamek Rosenau z czterema pokojami zabaw dla najmłodszych oraz Ogród Wody – edukacyjna zabawa z pływającą wodą. Po tak intensywnym dotychczasowym programie wycieczki nadszedł czas na chwilę odpoczynku i nabraniu sił do dalszego zwiedzania. Udaliśmy się całą grupą na zasłużony obiad. Był bardzo dobry. Po obiedzie kontynuowaliśmy dalej naszą wycieczkę. Udaliśmy się na przystanek gdzie wsiedliśmy do ciuchci, którą objechaliśmy cały teren parku. Po przejażdżce dzieci zgodnie stwierdziły, że chcą pójść poskakać na trampolinie i skorzystać z karuzeli. Na sam koniec poszliśmy do kina emocji Cinema 7D. Na zakończenie naszej wycieczki udaliśmy się do sklepików po pamiątki. Po czym wsiedliśmy do autobusu i udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Był to dzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń oraz udany Dzień Dziecka.

Anna Bień