Biskupia Kopa zdobyta!

12 maja 2019

W dniach 06-07.05 uczniowie klasy V d, V e, V c wraz z opiekunami: Anną Toch-Pasiar, Martą Konieczną, Bogdanem Bobą oraz Sebastianem Koniecznym, wyruszyli rankiem w stronę Jarnołtówka. Na miejscu czekała już na nich sympatyczna pani przewodnik, która poprowadziła uczniów górskim szlakiem w stronę szczytu. Biskupia Kopa to najwyższy szczyt Gór Opawskich, leżących w Sudetach Wschodnich.

 715 total views

Wycieczka klasy III f do Pokrzywnej

12 czerwca 2018

Dnia 24 maja 2018r. klasa III f wraz z wychowawczynią pojechały na jednodniową wycieczkę do „Interaktywnego Parku Edukacji i Rozrywki ROSENAU – Zaginione miasto” w Pokrzywnej. Wycieczka ta została zorganizowana w związku z zbliżającym się Dniem Dziecka. Wyjechaliśmy o 8.15 rano. Wszystkim towarzyszyły bardzo dobre humory i po dwóch godzinach jazdy dotarliśmy na miejsce.

 1,055 total views

Wycieczka do JumpWorld i Muzeum Przyrodniczego

19 października 2017

W dniu 18.10.2017r. klasy: VI b i VIc wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Zaplanowaliśmy zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego oraz rekreację w JumpWorld. Tuż po przyjeździe udaliśmy się do muzeum, które na trzech piętrach zgromadziło niezwykłe okazy należące do świata roślin i zwierząt. Na początku obejrzeliśmy wystawę obejmującą zróżnicowanie świata roślinnego.

 1,409 total views

Wycieczka klas IIf i IIIa do Złotego Stoku

6 czerwca 2017

Dnia 1 czerwca 2017r. klasy II f i III a wraz z wychowawczyniami pojechały na jednodniową wycieczkę do Kopalni Złota w Złotym Stoku. Wycieczka ta została zorganizowana w związku z Dniem Dziecka.
Wyjechaliśmy o 8.00 rano. Wszystkim towarzyszyły bardzo dobre humory i po dwóch godzinach jazdy dotarliśmy na miejsce. Przy wejściu do kopalni czekała już na nas nasza Pani przewodnik, która zajmowała się nami przez cały czas pobytu w kopalni. Naszą wycieczkę zaczęliśmy od zwiedzania pierwszej sztolni gdzie schodząc w dół po 96 schodach dotarliśmy do podziemnego wodospadu.

 1,563 total views,  4 views today

DZIEŃ DZIECKA KLASY VC

5 czerwca 2017

Dla klasy Vc Dzień Dziecka był pełen niespodzianek. Tego dnia wszyscy w komplecie przyszli do szkoły. Uczestniczyliśmy w apelu najstarszej grupy wiekowej poświęconemu wielu uczniowskim osiągnięciom: sportowym, muzycznym i sukcesom przedmiotowym. Odbyło się również rozstrzygnięcie XIII Szkolnych Konfrontacji Artystycznych. Z niecierpliwością czekaliśmy na werdykt jury, ponieważ prawie wszyscy byliśmy zaangażowani w wystawienie nowoczesnej wersji ,,Kopciuszka”.

 1,023 total views

Wycieczka do Wrocławia klas Vc i IVa

29 maja 2017

25.05.17 r. odbyła się wycieczka klas Vc i IVa do Wrocławia. Wyjechaliśmy po ósmej, aby tuż po otwarciu rozpocząć zwiedzanie Ogrodu Botanicznego. W maju jest tam najpiękniej, gdyż kwitnie ogromna ilość kwiatów. Po ogrodzie oprowadziła nas p. J. Ceglecka przekazując ciekawe informacje dotyczące powierzchni ogrodu , liczby zgromadzonych gatunków roślin a także podziału na określone działy.

 1,307 total views

WYJAZD  DO  MUZEUM  NARODOWEGO  I  PANORAMY  RACŁAWICKIEJ

19 marca 2017

10 marca br. uczniowie klasy VI a wybrali się na jednodniową wycieczkę do Wrocławia. Tym razem w planach były dwa zajęcia edukacyjne: jedno w Muzeum Narodowym, drugie w Panoramie Racławickiej. W Muzeum w ciągu godziny lekcyjnej uczniowie poznali tajniki starej broni, mieli okazję zobaczyć tę najstarszą z czasów starożytnych i średniowiecznych.

 828 total views

Wycieczka klasy IVa do Wrocława

25 stycznia 2017

16 grudnia 2016 roku  klasa IVA wyruszyła pociągiem do Wrocławia do kina Korona na film „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Kto lubi Harrego Potera na pewno polubi ten film momentami wesoly innym razem straszny -kazdy znajdzie cos dla siebie. Nam sie podobał, a po zakończonym seansie obowiązkowo musieliśmy coś zjeść. Wycieczkę zaliczamy do udanych! Opiekunami wycieczki byli pani Justyna Wojnarska i pan Kazimierz Fiała.

 1,261 total views