WYJAZD DO MUZEUM NARODOWEGO I PANORAMY RACŁAWICKIEJ

19 marca 2017

10 marca br. uczniowie klasy VI a wybrali się na jednodniową wycieczkę do Wrocławia. Tym razem w planach były dwa zajęcia edukacyjne: jedno w Muzeum Narodowym, drugie w Panoramie Racławickiej. W Muzeum w ciągu godziny lekcyjnej uczniowie poznali tajniki starej broni, mieli okazję zobaczyć tę najstarszą z czasów starożytnych i średniowiecznych.
W Panoramie – również podczas zajęć edukacyjnych- pani przewodnik w ciekawy sposób opowiedziała najważniejsze fakty z czasów powstania kościuszkowskiego. Na uczniach wrażenie zrobiła nie tylko mała rotunda, ale przede wszystkim niecodzienne dzieło sztuki, które przedstawia zmagania Polaków z Rosjanami w tak realistyczny sposób, że trudno odróżnić malowidło od rzeczywistych elementów ( np. drzewa) dodanych do obrazu.
Po uczcie duchowej przyszedł czas na coś dla ciała, więc wszyscy przeszli do Galerii Dominikańskiej, gdzie udało się wydać zaskórniaki nie tylko na posiłek, ale też modne fatałaszki ( dziewczyny) albo interesujące gry komputerowe ( chłopcy). W miłej atmosferze uczniowie wrócili do szkoły, skąd rozeszli się do swoich domów.

ElPod