XX Jubileuszowy Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej ” Tobie Polsko ” w Olszance

15 listopada 2015

14 listopada 2015 r. zespół wokalny GAMA – działający przy Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie i Namysłowskim Ośrodku Kultury- wziął udział w XX Jubileuszowym Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej ” Tobie Polsko ” w Olszance.

Tegoroczna edycja festiwalu nie miała części konkursowej. W uroczystym koncercie , który jak zwykle odbył się w kościele w Pogorzeli-wzięły udział zespoły i soliści, którzy byli laureatami poprzednich festiwali. GAMA na przestrzeni 19 festiwali -brała udział w 11 edycjach zdobywając za każdym razem 1,2 miejsca /jedynie w XI edycji-nie zdobyła żadnej nagrody/. W tym roku zespół wykonał „Warszawiankę”. Po koncercie w kościele-wszyscy uczestnicy festiwalu oraz zaproszeni goście udali się do pobliskiej szkoły w Olszance na uroczystą kolację.Głównym organizatorem i pomysłodawcą festiwalu jest Sekretarz Gminy Olszanka-pani Ewa Rosińska,której należą się wyrazy wielkiego podziękowania za zaangażowanie w pracy na rzecz upowszechniania kultury muzycznej i tradycji patriotycznych wśród dzieci, młodzieży, mieszkańców opolszczyzny.