XX Szkolne Konfrontacje Artystyczne

9 maja 2016

Dzisiaj odbył się apel podsumowujący między innymi XX Szkolne Konfrontacje Artystyczne 25 i 26 kwietnia br. w naszej szkole odbyły się kolejne konfrontacje artystyczne. To już 20 lat w ramach konfrontacji odbywa się szlachetna rywalizacja uczniów w różnych dziedzinach. W tym roku odbył się konkurs recytatorski oraz spotkania ze sztuką teatralną.

Recytację wierszy w wykonaniu dzieci z klas I-V uświetniła gościnną pracą w jury pani Bożena Krewska.To mama jednej z naszych uczennic. Jest poetką, która niedawno wydała płytę z muzyką do tekstów napisanych przez panią Bożenę.

W drugim dniu gościliśmy członków zespołu teatralnego z Gimnazjum nr 2 wraz z opiekunem, panią Aleksandrę Patelską- twórczynią teatru Bez- Atu. Po obejrzeniu przedstawień w wykonaniu szkolnego kółka teatralnego, klasy IIe, Va i Vb odbyło się spotkanie panelowe z zaproszonymi gośćmi. Przebiegło ono w bardzo miłej atmosferze, a członkowie naszego kółka teatralnego zyskali od swoich starszych kolegów sporo cennych wskazówek.

Wielka szkoda, że ze względu na brak chętnych klas nie odbył się konkurs teatralny. Warto dodać, że sztuki przygotowane przez klasy: II e, Va oraz kółko teatralne zostały bardzo wysoko ocenione przez zaproszonych gości oraz naszą panią dyrektor.

A oto wyniki konkursu recytatorskiego:

I miejsce – Oliwia Ciupa klasa IIIC
II miejsce – Amelia Kowalczyk klasa IIIb i Oliwia Zielińska klasa IIa