ZIMOWE FERIE Z SEBASTIANEM ŚWIDERSKIM

28 stycznia 2018

Nie lada gratka czekała na zakończenie ferii zimowych w naszej szkole na uczniów klasy sportowej i wszystkich chętnych, którzy pojawili się w piątek 26 stycznia 2018 r. o godzinie 10:30 w sali gimnastycznej. Gościem specjalnym w szkole był Sebastian Świderski.
Sebastian Świderski to wybitny polski siatkarz, wicemistrz świata z Japonii z 2006 r. , dwukrotny olimpijczyk z Aten /2004/ i Pekinu /2008/, to 322 krotny reprezentant Polski i były zawodnik najlepszych klubów siatkarskich Europy m.in. Lube Banca Macerata i Polski- ZAKSA Kędzierzyn- Koźle, którego obecnie jest prezesem. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego wywiadu, w którym pan Sebastian opowiedział o początkach swojej przygody i kariery siatkarskiej. Jak się okazało zaczynał podobnie jak nasi młodzi sportowcy od klasy siatkarskiej i ciężkiej wytrwałej pracy przez kolejne lata.
W drugiej części asystenci trenerów Zaksy Kędzierzyn- Koźle panowie Piotr Pietrzak i Wojciech Serafin przeprowadzili profesjonalny trening siatkarski. Dużo wysiłku i emocji, ale też deklaracja młodych zawodników, że pójdą w ślady pana Sebastiana i będą systematycznie pracować. Spotkanie było również doskonałą okazją dla naszych nauczycieli wf do podpatrzenia jak to robią najlepsi. Nauczyciele i dyrektor liczą, że rozpoczęta spotkaniem współpraca przyniesie świetne wyniki i uatrakcyjni proces szkolenia młodych siatkarzy. Spotkanie zakończyły wspólne pamiątkowe zdjęcia, autografy i spotkanie z nauczycielami i dyrekcją szkoły.
Serdeczne podziękowanie składamy wieloletniemu Przyjacielowi szkoły Panu Markowi Staszewskiemu. To dzięki jego osobistym kontaktom i zaangażowaniu doszło przyjazdu Sebastiana Świderskiego do naszej szkoły. W planach są kolejne niespodzianki ale o nich…..