BYSTRZAK. Bawię się i zapamiętuję

17 listopada 2016

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła bierze udział w projekcie pt. ,,Bawię się i zapamiętuję”. Uczniowie klas II i III pod kierunkiem swoich wychowawców chętnie i z ogromnym zaangażowaniem biorą udział w dodatkowych zajęciach. Samodzielnie podejmują różne działania. Jest to nauka połączona z zabawą, która daje wiele satysfakcji i radości. Bogaty zestaw środków dydaktycznych zaspokaja u dzieci potrzebę odkrywania świata, kształtuje umiejętności uczenia się, samokontrolę oraz motywację do samodzielnych działań, dając możliwość odnoszenia sukcesu. W ramach projektu uczniowie poznają i zgłębiają wiedzę na temat różnych państw oraz dowiadują się różnych ciekawych rzeczy. Bardzo lubiane przez uczniów są doświadczenia, które wykonywane są na każdych zajęciach. Uczniowie klasy III e na ostatnich zajęciach z projektu przenieśli się w tajemniczy świat Indii. Zapoznali się z kultura, obyczajami, strojami i muzyką w Indiach. Niektóre z dziewczynek stały się nawet bardzo podobne do hindusek, miały nawet nakrycie głowy i czerwona kropkę zwaną bindi.

K. Wajs