Dzień bez plecaka

26 kwietnia 2024

Z inicjatywny Samorządu Uczniowskiego dzisiejszy dzień został ogłoszony „Dzień bez plecaka”. Uczniowie mieli zabrać ze sobą wszystkie potrzebne zeszyty, książki i przybory, ale w czymś innym niż plecak szkolny. W czymś innym… czyli w czym? Podpowiemy, że nasi uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i fantazją w doborze zastępstwa dla tornistrów. Zobaczcie sami na fotorelacji z dzisiejszego dnia.

„Skarpety podaruj, uśmiech wyczaruj”

21 marca 2024
Dzisiaj, w pierwszy dzień wiosny, przypada również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Symbolem tego święta są dwie niepasujące do siebie skarpetki ????. Ludzie na całym świecie zakładają „skarpetki nie do pary” jako wyraz akceptacji, tolerancji i wrażliwości.
W tym roku nasza szkoła włączyła się w akcję „Skarpety podaruj, uśmiech wyczaruj”. Zbieramy nowe skarpety dla dzieci i młodzieży w Kamerunie. Ubierają je tylko na specjalne okazje…
Inicjatorem zbiórki jest Zgromadzenie Sióstr św. Dominika Referat Misyjny w Krakowie.

Dzień Kobiet 2024

8 marca 2024
Dzisiejszego pięknego, słonecznego dnia wypada bardzo miłe święto. Dzień Kobiet na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. W całej szkole czuć wyjątkową atmosferę, a chłopcy prześcigają się w pomysłach na niespodzianki dla swoich klasowych koleżanek. Co roku na szkolnym korytarzu pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla dziewcząt. Każda klasa świętowała Dzień Kobiet na swój sposób, więc z pewnością dziewczęta w dzisiejszym dniu były wyjątkowo rozpieszczane.

Walentynki szkolne 2024

14 lutego 2024
Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych
W naszej szkole tradycją jest poczta walentynkowa, którą zajmuje się Samorząd Uczniowski. Każdy uczeń mógł napisać kilka miłych słów do lubianej/kochanej osoby i umieścić je w specjalnej skrzynce pocztowej. Dzisiaj każdy z tych listów, lizaków i kartek trafił do adresatów.
Na korytarzu szkolnym można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na specjalnie przygotowanej na tą okazję foto-ściance.
Ale to nie koniec atrakcji na dzisiejszy dzień!

Bajeczny karnawał!

8 lutego 2024
Bajeczną dyskotekę w naszej szkole zapamiętamy na długo!
Karnawał to niewątpliwie czas zabawy i radości. Dlatego Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę karnawałową. W czwartkowe popołudnie zaczęły się tańce dla uczniów klas IV-VIII. Korytarz zamienił się w prawdziwą salę balową, udekorowaną balonami i mieniącą się światłami.
W związku z ogłoszonym konkursem, uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i wyobraźnią w ubiorze! Tematem przewodnim był bajeczny karnawał, a więc stroje miały nawiązywać do postaci bajkowych. Jury oceniało wszystkie pomysły i wybrało zwycięskie stroje. Wyróżnieni uczniowie dostali słodkie nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Kiermasz świąteczny zakończony

18 grudnia 2023

Kiermasz świąteczny w naszej szkole dobiegł końca. Wszystkie piękne dekoracje, świeczniki, stroiki i wieńce znalazły nowych właścicieli. Wszystkie pyszne pierniczki, przygotowane przez wolontariuszy, zostały zjedzone ze smakiem. Zgodnie z zapowiedzią dochód z kiermaszu zostanie przekazany na leczenie Adasia. Wspólnymi siłami uzbieraliśmy 1714,76 zł, które trafiły do puszki. Dziękujemy wszystkim rodzicom zaangażowanym w wykonanie świątecznych dekoracji na sprzedaż.