ŚWIĄTECZNY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

Świąteczny konkurs piosenki obcojęzycznej

Co roku, w grudniu, odbywa się w naszej szkole Festiwal Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej. Każda klasa 4-8 losuje tytuł piosenki, którą wspólne z wychowawcą ćwiczą, szykują choreografię oraz wystrój. Uczniowie wykonują słynne radiowe hity oraz mniej znane utwory w języku niemieckim i angielskim np.: Jingle Bells, Let it snow, Merry Christemas Everyone, White Christmas, 8 Days for Christmas, Red Rudolf Run, All I want for Christmas is you, Alle Jahre wieder, Am Weihnachtsbaum die Lichter brennen, Aus dem Himmel ferne, Stille Nacht, Vom Himmel hoch, O Tannnenbaum i wiele innych. Jury wybiera najlepsze wykony w kategorii klas 4-6 oraz 7-8. W swojej ocenie bierze pod uwagę opanowanie tekstu i melodii piosenki, ruch sceniczny, scenografię, kostiumy, zaangażowanie klasy oraz dobrą zabawę. Każdy czeka na ten dzień w naszej szkole, ponieważ jest on nie tylko nastrojowy, ale i integrujący klasę oraz całą społeczność szkolną.

Opiekunami projektu są pani Marta Konieczna, pani Anna Toch – Pasiar i pani Paulina Bober.