wycieczka klas Ic i IIIa

5 grudnia 2023
„Ludzie myślą, że marzenia to tylko pomysły, a przecież one są cząstką nas i to tą najlepszą” 5 grudnia przekonali się o tym uczniowie klas Ic i IIIa będąc w kinie na bajce Życzenie. Był to magiczny czas, pełen radości i beztroski. Każdy z nas wrócił do szkoły z nadzieją, że mikołajkowe i świąteczne życzenia doczekają realizacji, bo przecież w życiu może być jak w piosence:
„Marzenia się spełniają.
Tylko stale, stale myśl o nich myśl.
Wszystko, co tylko chcesz; może się zdarzyć dziś!”

Loading

Wycieczka klas 1a i 2a

27 października 2023

Jakiś czas temu, klasy 1a i 2a wraz z opiekunami, wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. W Sky Tower mogły odbyć podróż przez świat Dolnego Śląska. Dzieciaki podziwiały ogromną makietę tego regionu, gdzie dokładnie odwzorowana była rzeczywistość i przedstawione życie miniaturowych mieszkańców Kolejkowa, ukazując ich w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego. Kolejną atrakcją na wycieczce była największa w Europie wystawa klocków LEGO, która wciąga do świata kreatywnego tworzenia amatorów zabawy. Dzieci z klas 1a i 2a miały możliwość wykazania się twórczością i kreatywnością w strefie zabawy budując postacie, wieże, garaże, pojazdy… Radość była ogromna!

Loading

Wycieczka do Wrocławia – III b i III c

16 października 2023
Dnia 16 października 2023 r. uczniowie klasy 3 b i 3c wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Celem wyjazdu był Park Trampolin GO Jump i Powietrzne Miasto GOair – jedne z popularniejszych miejsc sportowo-rozrywkowych na mapie Wrocławia. Dzieci mogły spożytkować nadmiar swojej energii. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora i zapoznaniu się z obowiązującymi zasadami bezpiecznego zachowania, uczniowie korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścianek wspinaczkowych, równoważni, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Wszyscy świetnie się bawili.

Loading

Wycieczka na Stadion Tarczyński Arena

12 października 2023
W dniu dzisiejszy uczniowie klasy 4a i 4b, wraz z wychowawcami i opiekunami, odwiedzili stadion Tarczyński Arena we Wrocławiu, co o dla kibiców WKS ŚLĄSK okazało się nie lada gratką:)
Uczniowie zwiedzili szatnię gospodarzy, trybuny, strefę VIP, pokoj prasowy oraz nowe, multimedialne Muzeum WKS ŚLĄSK.

Loading

Wycieczka rowerowa klasy V B

11 października 2023

Jesień też jest cudowna a szczególnie w lesie. Klasa V B przekonała się o tym na dzisiejszej wycieczce rowerowej. Udaliśmy się lasem do Dębnika, Ligotki, gdzie na placu zabaw odpoczęli i pobawili się. Dalsza droga prowadziła na namysłowskie błonia, gdzie kibicowaliśmy naszym sportowcom w ich biegach. Wszyscy zdrowo i cało wrócili do szkoły z nowymi siłami do nauki.

Loading

Mały Książę malowany piaskiem – wycieczka klas VI b i VI c

2 października 2023
2 października uczniowie klas VI b i VI c wybrali się do Wrocławia na przedstawienie teatralne pt. „Mały książę” – była to historia Małego Księcia wg. Antoine de Saint-Exupéry’ego, malowana na żywo piaskiem, światłem i na wodzie, połączona z grą aktorów, świateł i cieni oraz techniką szybkiego malowania. Unikalne widowisko zostało przygotowane przez zwyciężczynię programu „Mam Talent”, Tetianę Galitsynę.

Loading

Uczniowie z 5b przeżyli przygodę w Escape Room

15 czerwca 2023
W czwartek, 15 czerwca, uczniowie klasy 5b wraz z opiekunami wybrali się do Escape Room we Wroclawiu.
Skupili się na pracy zespołowej i wspólnym rozwiązaniu zagadek aby móc wydostać się z pełnych grozy pokoi.
Po wspólnej zabawie był spacer po rynku wrocławskim, a później Must-have każdej wycieczki czyli McDonald.

Loading

Gliniane warsztaty uczniów z klas 2a i 3c

15 czerwca 2023

12 czerwca uczniowie klas 2a i 3c przenieśli się do świata gliny. Podczas wycieczki do Gospodarstwa Agroturystycznego każdy miał szansę kreatywnych zabaw z tym materiałem. Nie obce nam były narzędzia takie jak szpachla, młotki, wałki i ubijaki – co nie tylko służyło twórczości, ale i wydobyciu emocji. Każdy z uczniów wykonał na prawdziwym kole garncarskim swój talerzyk, kubeczek, wulkan bądź wazonik. Ponadto odbyliśmy przejażdżkę wozem po Stobrawskim Parku Krajobrazowym, a zwieńczeniem aktywnego dnia było ognisko z kiełbaskami. To był cudowny dzień.

Loading

Moc atrakcji dla uczniów klas 2b i 2c w Rodzinnym Parku Rozrywki „Górecznik”

14 czerwca 2023

W środę 14 czerwca uczniowie klasy 2b i 2c udali się na wycieczkę do Rodzinnego Parku Rozrywki „Górecznik” w Przygodzicach. Pogoda nas nie zawiodła i sprzyjała przebywaniu na powietrzu w tak pięknej okolicy. Dzieciaki zwiedziły ścieżki edukacyjne owadów i grzybów. Znajdujące się tam ogromne owady i grzyby zrobiły na dzieciach duże wrażenie, podobnie jak dinozaury, które znajdowały się w parku przygód.

Loading