Festyn „POPOŁUDNIE Z CZWÓRKĄ” 2017

14 czerwca 2017

W niedzielę 11 czerwca już po raz 24 Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie była organizatorem festynu szkolnego „Popołudnie z Czwórką”. Festyny to wspaniała okazja do wspólnej zabawy w piękne niedzielne popołudnie ale też doskonała okazja do pokazania osiągnięć szkoły i efektów codziennej pracy nauczycieli, uczniów i rodziców. Namysłowska Czwórka to szkoła z pięknymi tradycjami i wielkimi osiągnięciami nie tylko w nauce ale też w sporcie, tańcu, muzyce i w wielu innych dziedzinach. Jej uczniowie to laureaci wojewódzkich i krajowych konkursów przedmiotowych, przeglądów artystycznych i zawodów sportowych.
Festyny zawsze odbywają się na terenie szkoły a ich tradycją są występy artystyczne uczniów szkoły, zaproszonych gości a całość wzbogacają loteria fantowa, doskonałe domowe wypieki rodziców szkoły oraz sałatki owocowe przygotowywane przez uczniów i nauczycieli. Szkoła ma od lat wielu wiernych darczyńców i sponsorów, dzięki wsparciu których może realizować wiele przedsięwzięć dydaktycznych, sportowych i artystycznych.
Tegoroczny festyn rozpoczął się godzinie 14:30 piosenką „ Dłonie” w wykonaniu zespołu GAMA od kilkunastu lat najlepszego wokalnego zespołu w województwie opolskim w kategorii szkół podstawowych. Uczniowie klasy IV b wspólnie z zespołem kolejnym utworem „ Jak pięknie by mogło być” raz jeszcze pożegnali swojego ukochanego wychowawcę Pana Mirosława Adamka, dedykując nauczycielowi wypuszczone do nieba balonowe serduszka.
W programie festynu obok laureatów Szkolnego Festiwalu Piosenki wystąpiła grupa cyrkowa OBIMBOLANDO z Ukrainy, wśród innych atrakcji były dmuchane zjeżdżalnie, i fotomakiety do robienia zdjęć dla najmłodszych uczestników festynu oraz pokazy doświadczeń naukowych przygotowane przez uczniów i nauczycieli realizujących przez cały rok szkolny w ramach Akademii Bystrzak trzy projekty edukacyjne : „Bawię się i zapamiętuję”, „Europejskie szkoły” i „Future- edukacja przyszłości. Uczniowie zaprezentowali m.in. łańcuch pamięciowy, zakładki liczbowe, mapę myśli, spalanie cukru w alkoholu, „krew na rękach”, „pastę dla słonia”, atrament sympatyczny”, „Dżina w butelce”, „szaszłyki balonowe” i wiele innych. Festyn to nie tylko możliwość wspaniałej zabawy ale to również doskonała nauka dla wszystkich uczestników.
Dyrektor szkoły Piotr Lechowicz składa serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom i bliskim uczniów, którzy wspierają szkołę i pomagają w organizacji festynów, wszystkim sponsorom i darczyńcom za przekazaną pomoc i wsparcie finansowe. Wspierając naszą Czwórkę jesteście Państwo współtwórcami naszych sukcesów i przyczyniacie się do podnoszenia jakości kształcenia młodych namysłowian.
Lista sponsorów:
ZAN Zakład Administracji Nieruchomościami, Pan Dariusz Sobolewski, Maryniak Elżbieta Biżuteria i Zegarki, Bank Spółdzielczy w Wołczynie. Oddział w Namysłowie, Apteka Rodzinna , Nadleśnictwo Namysłów, Sebastian Głód Cargill Polska Sp. z o.o., Piekarnia – L. Wróbel, Pan Mieczysław Hnat Doradztwo i Usługi BPH-P.POZ Prawna Ochrona Pracy, Pan Ireneusz Kosikowski- Kosikowski Nieruchomości, Pani Magdalena Mróz Salonik kosmetyczny MAGDA „M”, FRONERI Polska Sp. z o.o., „Kacper” S.C. E. i M. Wojtowicz, ING Bank Śląski Oddział w Namysłowie, Pani Krystyna Kolman, Pani Barbara Makuch Skład Opału, KUBOT SP.J. Firma Budowlana , Pan Rafał Płócieniczak GREEN OFFICE SOLUTION, ZEC Sp. z o.o., EURO Centrum Języków Obcych, Pani Aneta Rakieta, Bank Spółdzielczy w Namysłowie, PHU HORNET S. Pieczykolan, Pani Dorota Chariza „ OLBUD”, Pani Stępień Zuzanna Studio Fryzjerskie ZUZANNA , Pan Sławomir Dziedzic METALPRODUKT Sp. z o.o., Pani Defort Agnieszka , Pan Jarosław Dulik Sklep Ogrodniczy „ Zielona Chata”, Pani Marika Nowak „ GALERIA MARIKA”, Pani Grażyna Kacprzak Sklep sportowy „MEGA SPORT”, Pan Krzysztof Matuszek ZAKŁAD KAMIENIARSKI, Pani Dorota Błaszczykiewicz „NEKRO”, Pani Danuta Kopeć „MARKER”, Pani Stefania Draguła i Anna Oleksy „DRAOL” S.C. Sklep z artykułami przemysłowymi, Pani Jolanta Nowojska Księgarnia WERS, Bank Zachodni WBK SA Namysłów, EKOWOD Namysłów,Pani Grażyna Kopacka KSIĄGARNIA, P.W. Chłodmet Z. Adamczak i A. Janukiewicz, Państwo Alicja i Andrzej Kowalik, Państwo Barbara i Tomasz Nowak, Koło Łowieckie „Bażant”, Pani Małgorzata Boczkowska-Choińska”Kwiatynka”,Pan Artur Pałys, Pani Marzena Wajs, Meble „Krzyś” , INTERMARSCHE, Firma DORO CHŁODNIE, Pani Barbara Grudzińska, Państwo Marta i Jacek Fior, Pani Anna Karol.