„GAMA” W RADIU OPOLE I NA DESKACH AMFITEATRU OPOLSKIEGO.

5 czerwca 2017

30 maja 2017 roku zespół wokalny GAMA prowadzony wspólnie przez Szkołę Podstawową Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie i Namysłowski Ośrodek Kultury wraz z instruktorem Kazimierzem Fiałą odbył kolejną, bo już trzecią, sesję nagraniową w Studiu „M” Radia Opole. Sesja nagraniowa była dodatkową nagrodą za zwycięstwo w Wojewódzkich Konfrontacjach Muzycznych organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu.
Zespół nagrał sześć piosenek: Dłonie /z rep. Majki Jeżowskiej/, Jak pięknie by mogło być /z rep. Haliny Frąckowiak/, Dzisiaj tu, jutro tam /z rep. Zespołu Wartaki/, Przytul nas wielki świecie i dwie piosenki świąteczne: Kolęda na dzwonkach, W Dzień Bożego Narodzenia. Wszystkie aranżacje trzygłosowe utworów zostały opracowane przez opiekuna zespołu Kazimierza Fiałę, a nagrane przez realizatora dźwięku pana Andrzeja Czubińskiego, który okazał dzieciom wiele ciepła i cierpliwości co przyczyniło się w znacznym stopniu do powstania profesjonalnych nagrań. Obecność w studiu nagrań była wspaniałą przygodą, a także okazją zapoznania się z pracą realizatora dźwięku i dziennikarza radiowego. Płyta z nagranymi piosenkami zostanie wręczona Gamowiczom podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. Zespół wystąpił w składzie: Adamczyk Monika, Antosik Mateusz, Bieniawska Natalia, Gąszczak Dorota, Kołodziejczyk Karina, Kowalczyk Amelia, Nawrot Zuzanna, Zwiernik Amelia i Wróblewska Laura.
Tuż po zakończeniu sesji nagraniowej Gama wraz z opiekunami udała się do amfiteatru opolskiego. Za pozwoleniem gospodarzy obiektu, zespół dumnie wkroczył na scenę i wykonał na deskach amfiteatru kilka swoich utworów, które zostały nagrodzone gromkimi oklaskami przez turystów przebywających na widowni. Po zrobieniu pamiątkowych fotek zmęczeni ale zadowoleni młodzi artyści udali się w drogę powrotną do Namysłowa.